Top

Sony Ericsson XPERIA X1

Stati voi cu iPhoanele voastre ca eu mai astept sa apara Sony Ericsson XPERIA X1 ! Are cateva asemanari cu iPhoneul, dar totusi nu depinde de itunes, iar memoria poti sa o folosesti sa-ti pui tot ce vrei tu pe ea, nu doar muzica si filme.

Sony Ericsson Xperia X1

Are 3G, merge pe Windows Mobile 6.1, are camera de 3.2MBpixeli si o gramada de alte chestii misto pe care le puteti gasi aici :D

Telefonul va aparea oficial undeva in a doua jumatate a lui 2008 si pretul, din cate am citit eu, s-ar putea sa fie destul de mare :D

Am gasit si un filmuletz in care sunt detaliate o gramada de chestii din telefonul asta, ce e interesant e ca are si touchpad, ca un laptop :D

[youtube Q9C3zUJIi1k 415 347]

N-am avut pana acum telefon SonyEricsson, dar vreau unul, pentru ca m-am cam saturat de Nokii, toate se blocheaza, nu tine bateria, bla bla bla

Voua cum vi se pare telefonul asta ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Miriam 21 April 2008, 20:34

    sigur simti cum te frige deja la degete. Stiu ca iti plac jucariile noi.

  • S2O2 21 April 2008, 21:01

    sony ericsson mereu probleme de semnal si cu joysticul dar cum asta nu vad sa aiba joystic mai ramane doar semnalul:D. orice ar fi nookia ramane nokia

  • Sergiu 22 April 2008, 09:46

    Nokia sucks. :P Overpriced crap. Am un Motorola L6 si ma tine bateria mai mult ca la Nokia. Semnal merge beton, is multumit. Dar e cam de kko telefonul asa, si mi-as lua si eu altul. Oricum, asta e out of my student budget(tre sa strang banii pt masina oricum). :D

    Am uitat sa te intreb… Punem de un link exchange? :)) jk

  • Cristian Teichner 22 April 2008, 12:10

    Huooooooooo! Ce-i cu cofragul asta de oua??
    Windows Mobile e cea mai proasta inventie Microsoft. Am WM 6 pe un HTC Professional (da, ala care sta sub scaunul din masina si il folosesc doar ca GPS).

    Toate device-urile cu WM sunt orice dar nu telefoane si se misca groaznic de incet iar cea mai mare diferenta intre XPERIA X1 si orice alt HTC este carcasa!

    Cat despre iPhone, e ca si cum ai iesi din grupul oamenilor care se trag zilnic de par! Ajungi sa te miri la fiecare pas cat de simplu si gandit poate fi tot …

    Citeam ieri un articol care spunea ca e foarte probabil prin vara sa apara in Italy o versiune de iPhone cu 3G .. :D:D:D

  • Cristian Teichner 22 April 2008, 12:39

    Tastatura? Pai tastatura are asta (http://mobile.softpedia.com/phones/HTC/HTC-P4350–Herald.shtml) si asta (http://mobile.softpedia.com/phones/HTC/HTC-TyTN.shtml) .

    XPERIA are cu 8Mhz mai mult decat HTC PRO. Deci smecheriile alea ce le prezinta in filmulet se vor misca tare incet, asta se vede si in prezentarea de pe youtube. Este primul Smartphone de la Sony Ericsson, ori este unul foarte bun (exemplu, iPhone) ori .. ah foloseste Windows Mobile? .. deci foarte prost! :D

    As intreba un baiat pe nume fishu ce parere are de el, face software toata ziua pentru pocnitori ce ruleaza WM :)

  • Sergiu 22 April 2008, 14:20

    Eu nu inteleg de ce voi ati da atati bani pe un telefon… Acum pe bune, imi iau laptop cu banii astia. Plus ca dai bani si pe toate chestiile de la Apple, gen iTunes. Si din cate stiu, nici nu poti folosi toate feature-urile pe la noi. Acum si eu sunt pasionat tehnologic(asta nu e expresia mea), dar draq… Eu am mobil sa vorbesc la el, nu sa ascult muzica si alte chestii. :P

  • marian 22 April 2008, 15:20

    eu am avut un sony ericsson k850i , a fost ok insa eu nu am putut sa ma acomodez cu schimbarea de la NOKIA la SONY si am revenit la Nokia – N70

    Xperia mie se pare super insa sunt foarte curios ce pret va avea :D
    as vrea sa imi iau un nokia comunicator … sunt super

    marians last blog post..din nou ?FORTAT? sa merg la scoala

  • Sergiu 22 April 2008, 22:38

    Ca sa iti verifici mail-ul nu iti tre iphone :P Acum daca tu chiar o sa folosesti tot ce ofera, bravo, dar majoritatea de isi iau nu folosesc majoritatea din feature-uri, ci isi iau ca e cool, si asta ma enerveaza. Nu pari tipul, but I like to stress this thing! :D

  • svdr 10 October 2008, 15:17

    in momentul asta, Xperia X1 este ca o masina scumpa…
    Daca o ai… te simti in siguranta, simti confortul, puterea si functiile…
    Daca o vezi… o admiri..
    Daca esti ingamfat… iti spui ca si o dacie face aceleasi lucruri…

    Xperia X1 este un pas enorm pentru tehnologia mobila… De pe 13 octombrie incep sa apara telefoanele prin magazine.
    Eu sper sa mi-l iau prin ianuarie pe al meu :X

  • PeTrEA VrAbIe 9 May 2010, 15:36