Top

[new poll] GSM vs Casatorie

A sosit timpul sa incheiem si sondajul cu telefonia GSM, a fost probabil cel mai votat poll de pana acum, cu un total de 386 de voturi ! Dintre toti cei care au votat 51% folosesc reteaua Vodafone, 48% Orange, 18% Cosmote, 12% RDS si 6% Zapp.

Probabil era de asteptat acest rezultat, dar sa vad care vor fi rezultatele noului poll in care va intreb “Cand e bine sau care e varsta ideala pentru casatorie ?” ;) Astept voturi si commenturi legate de subiect pentru ca am impresia ca multi oameni se leaga mult prea devreme si mie sincer mi se pare ca ei fac o mare greseala, dar .. e treaba lor ;)

Poll-ul e si aici, dar si in dreapta :D

[poll=19]

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Dianna 2 April 2008, 09:54

    oscilez intre 28-30 si 31-35.

    Sunt 1000 de motive pentru care cred asta. Stiu ca nicio viata nu mi ar ajunge sa il cunosc pe EL. Mai stiu si ca ma voi angaja sa nu comentez nimic rau din casa mea dupa ce voi spune DA. Deci casatoria va fi pentru mine un pas foarte important. In egala masura ma tem ca e un pic cam tarziu pentru nastere, dar ma bazez pe evolutia tehnicilor din neonatologie.

    Ma gandeam ca pe omul care imi merge incet acum prin ganduri il cunosc de 6 ani si as putea sa vb zeci de ore despre el..dar cu toate astea undeva in mine exista ideea ca nu e THE ONE. Insa …..in acesti ani el a evoluat major si sper…ca anii ce vor urma il vor transforma si mai mult fara intrventia mea si voi reusi sa inteleg daca HE IS or NOT. In orice clipa insa sunt pregatita sa ma duc si la capatul pamantului cu el…

    Mai stiu “fericiti” ajunsi pe la 30 si care desi casatoriti ambii au temeri si etc..eu cand am sa ma IAU o sa las toate aberatiile astea in afara sufletului meu sau NU AM SA MA MAI CASATORESC. Exclud sa traiesc o viata cu suspiciunii si etc.

    p.s Sorry daca e cam dezordonat comentariul….Deah intelegetzi …:) …;)…mi am pierdut ideile ..:) ;)) sau mai exact am pierdut “firul logic” al acestora.

  • RainyDay 2 April 2008, 10:04

    In ceea ce priveste femeile, varsta potrivita dupa parerea mea e dupa 26 de ani, eventual pana in 30. Iarla barbati dupa 30, pana in 35.
    Dar nah, astea sunt cazurile ideale, exceptii si fel de fel de situatii apar intotdeauna.

  • OLiX 2 April 2008, 10:11

    foarte misto comentariile voastre ;) mai astept si altele ca astea :*

    OLiX’s last blog post..[new poll] GSM vs Casatorie

  • Kittutza 2 April 2008, 10:51

    Chiar daca am votat 28-30 parerea mea e ca nu exista o varsta ideala pentru casatorie.Te casatoresti atunci cand crezi ca ti-ai gasit jumatatea si vrei s-o pastrezi pentru toata viata alaturi de tine.Dar ar fi bine sa ti-o gasesti dupa 28 de ani :)) Nu stiu,la varsta aia ar trebui deja sa fi terminat cu facultatea,master,doctorate si alte chestii si deja sa ai un job stabil.Cand eram io micuta imi doream sa ma casatoresc foarte tanara,dar numai pentru a face un copil (sa nu fie diferenta prea mare) .Dar acum ca am mai crescut…Oricum,revin la ideea initiala,ca nu exista o varsta optima pentru casatorie,o faci atunci cand simti,trebuie s-o simti.

    Kittutza’s last blog post..E clar,am innebunit :))

  • RainyDay 2 April 2008, 12:29

    Cand esti foarte tanar, si din pacate nu numai, poti avea senzatia ca ti-ai gasit jumatatea, si de fapt sa te inseli groaznic. Cat despre faza cu “simtitul”…de cate ori se inseala simtul ala, nici nu vreau sa ma gandesc!
    De asta am spus ca iti trebuie o oarecare maturitate in gandire si o experienta de viata pentru a putea face acest pas si a nu regreta foarte curand. Plus ca iubirea poate fi mare, dar izbita de anumite probleme si lipsuri se poate stinge, si am vazut destule exemple ca sa pot afirma asta.
    Pana la urma divorturi pot aparea in orice caz, dar ideal ar fi sa nu apara dupa doua saptamani. Si toata teoria asta pica in fatza unui caz real, care poate fi mult prea complex pentru a fi analizat doar pe baza de supozitii “general valabile”. Insa, maturitatea si experienta chiar cred ca sunt necesare inainte de a lua o asemenea decizie.

  • K.ro 2 April 2008, 16:53

    rainyday are dreptate ..si nicidecum sa iei o fata de 17-18 ani care inca nu i-a venit mintea la cap

    K.ro’s last blog post..Jupiter – BUCHAREST feat. Skilltester Stabbone

  • Patrik 2 April 2008, 17:15

    28 – 30 e varsta ideala.Ai realizat ceva si pe plan profesional pana la acea varsta si gandesti altfel si vezi viata in mod diferit.

    Patrik’s last blog post..Glume proaste?

  • catta 2 April 2008, 17:51

    sunt singurul care observa ca lipseste din sondaj intervalul 25-28 de ani ? probabil in loc de 28-30 trebuia sa fie 25-30.

  • alina 2 April 2008, 22:36

    Ca sa te casatoresti nu iti trebuie o anumita varsta. eu am votat cu 22 – 24. e varsta ideala, si nu o zic ca am acusi 24 de ani. poate chiar nu vreau sa ma marit inainte de a avea casa mea, serviciul meu, ca sa nu existe discutii dupa casatorie. nu stiu daca el e the one, dar stiu ca tin la el foarte mult, ma doare sufletul cand e suparat si ma bucur enorm cand are reusite. si, cum a zis si Dianna, si eu as merge in fiecare moment pana la capatul lumii pt el.
    zilele trecute intrasem intr-o faza nasoala, la modul ca mai mult de jumatate din fetele din liceu, s-au maritat, 2 din ele au si copil. poate m-am simtit aiurea, dar va veni si vremea mea…

  • nashu_mare 2 April 2008, 23:51

    Ba, tu ai ganduri necurate. Ce ti-a facut burlacia?

    nashu_mare’s last blog post..?

  • Dianna 3 April 2008, 01:52

    Nu vreau sa combat anumite ideei exprimate aici..:d…dar..eu stiu clar ca nu am sa stau cu maica mea casatorita fiind si nici cu socrii. Din motive stiute doar de mine :D. Mai stiu ca imi trebuie destui bani, destula minte, si alte mii de kestii pentru mine plus :D ii trebuie LUI (ma refer la acelasi EL de mai sus) o tona de kestii care apar incet si in viata lui. Sa nu mai spun ca dupa casatorie apare bebe si de aici lucrurile se complica si mai mult. Eu nu concep sa ma casatoresc doar ca sa ma iau. Sau ca sa imi equilibrez dizarmonia sufleteasca determinata de lipsa tatalui din viata mea.
    Ma mai gandesc (da stiu gandesc prea mult) ca intr o buna zi ar putea aparea un el care sa implineasca tot ce EL nu are, dar si asa nu m as repezi sa pun INELU pe el. Eu nu’s omul compromisului si nici femeia care sa inghita diverse kestii doar de dragul de a fi cu un barbat. In egala masura am ajuns sa cred ca e mai bine sa cred ca EL e asa cum e si sa nu vreau sa il skimb. Asa nu ma deranjeaza nimic la EL si nici nu vreau sa il skimb. (Faza aceasta cu schimbatul am tot filtrat-o prin mintea mea si am decis sa nu o skimb, e ok sa imi accept OMUL cum e el fara sa ma lupt sa fie altfel, pana la urma eu d’abia reusesc sa ma skimb pe mine :P).
    Despre faptul ca s au luat altii sau altele NU MA INTERESEAZA..nu am trait in viata mea conform filozofiei “ce face X sa fac si eu” asa ca sa fie fericiti.IN secolul XXI, IN ROMANIA unde viata e cum e, cred ca altele sunt prioritatile la 20 si ceva de ani.

  • Robert 27 May 2008, 10:28

    Varsta potrivita pentu casatorie este undeva dupa 30 de ani..!!!

Post a comment