Top

Vineri @ Viena

Viena piatra tramvaie

Pe dupa-masa am iesit din camera si am luat Viena la pas. Am umblat pana acum la aproape ora 21, ora locala. Ne-am plimbat in special pe strada aia mare si principala pe care o stie toata lumea Maria-nu-stiu-cum strasse, ne-am oprit in o mie de magazine si simteam parca, inca din primul magazin, ca pricioarele nu vor reusi sa ma sustina pana la final, dar cu mici pauze am reusit sa ajung acum seara inapoi acasa.

N-am facut cine stie ce cumparaturi, reduceri nu erau, dar vorba prietenilor, preturile de aici sunt ca si reducerile din Romania.
Viena tramvaie

Asta era o statie de tramvai care mi s-a parut fooooarte misto facuta.

In fine, la pranz am mancat pentru prima data in viatza mea sushi si chiar a fost bun ce am mancat, chiar daca m-am chinuit rau de tot cu betzele alea :))

Sushi @ Viena

In rest prim magazine am auzit vorbindu-se romaneste, am vazut si cersetori obositi de atata cerseala..

Viena cersetor

In rest magazine, magazine, fast-food-uri si iar magazine :)) ca doar de aia-i Viena !

Viena magazine 01Viena magazine 02

si desigur foooooarte muuulta lume !!

Lume multa in Viena

La finalul plimbarii, dupa ce am constatat ca shoppingul si plimbarea m-au doborat..

OLiX doborat de shopping

ne-am dus sa mancam un fel de gogoasa sau cum naiba se numeste cu chestii foarte bune si hranitoare in interior ;)

Mancare misto viena

Cam asta a fost prima zi la Viena, par sa se contureze ceva planuri de iesit pe undeva, dar eu cred ca ma pun sa dorm ca picioarele mele sunt deja .. offline.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • marian 28 March 2008, 22:29

    super poze :) fain la viena … dar am o nelamurire … maine va fi partydul ?

    marian’s last blog post..sweet angel voice

  • Patrik 28 March 2008, 23:16

    Nu mai fa poze la mancaruri ca ne faci pofta >:P

    Patrik’s last blog post..Radar Style

  • Kittutza 28 March 2008, 22:20

    ce de lume,ce de magazine,ce frumos :)

    distractie placuta in continuare :)

    frumoase si pozele :D

    Kittutza’s last blog post..Domnul Tolontan, “piine”, “virf” si “pina”

  • RainyDay 28 March 2008, 22:34

    Foarte tare…acum mi-ai facut pofta si de sushi! :)) Glumesc.
    In afara de tine mai stiu inca 4 prieteni care au fost la Viena anul asta. Bine ca sunteti voi cul ma! :))

  • Guitz 28 March 2008, 23:11

    Nu prea ai facut multe cumparaturi dupa cate plase ai in mana. Ai tu zilele urmatoare timp.

    Guitz’s last blog post..Femeie sulberata de un autoturism

  • K.ro 29 March 2008, 00:37

    foarte tare statia ..sunt multi cersetori romani pe akolo..si Parazitii zic .Ce ganditor pari in poza , ceva de genul”pe ce am dat eu banii azi ?”am vaz in poza si magazin de intrumente muzicale ..nu faci o poza ?:))glumeam ..

    K.ro’s last blog post..Lucruri amuzante facute de japonezi

  • bimus 29 March 2008, 08:12

    interesanta zona aia acoperita..
    dar .. in rest .. ca la noi acasa :)

    bimus’s last blog post..Azi. Buftea.

  • sorenson 29 March 2008, 12:51

    @Guitz – nu cred ca vrei sa stii preturile de acolo :X

    sorenson’s last blog post..Munca 8 ore.

  • bimus 29 March 2008, 18:45

    soreson .. eu cred ca preturile sunt normale.. doar noua ni se par mari

    bimus’s last blog post..Azi. Buftea.

  • Reghina Mares 31 March 2008, 23:14

    hehe, ma bucur ca ai mancat sushi! poti sa il mananci si cu mana nu doar cu betisoarele! Oricum daca eu am invatat sa mananc cu betisoare, nu poate fi foarte greu, tinand cont ca eu sunt cea mai clumsy persoana pe care o cunosc… Si unde ai mancat sushi mai exact? Acolo unde ti-am zis sau?

    Reghina Mares’s last blog post..Dj Adrian Eftimie@CCCP 27.03.2008

  • OLiX 1 April 2008, 08:07

    mi-a fost cam greu cu betisoarele, iar cu mana n-am vrut .. daca tu zici ca esti clumsy n-ar vrea sa ma vezi pe mine cum ma chinuiam cu betzele :))

    nu cred ca am fost acolo unde ai spus tu, la experimental, ci la un local mai micutz langa..

    OLiX’s last blog post..Bucurestean de doi ani

Post a comment