Top

Sigurantza sau bune maniere ?

Mai devreme la metrou, stateam la usa si asteptam linistit sa ajung la statia la care trebuia sa cobor. In reflexia geamului il vad pe un tip, care era in spatele meu undeva, iar acesta casca la greu fara sa puna mana la gura. Tipul nu era genul de tzaran, parea genul de educat, 25-26 de ani..

Intr-o mana avea niste chestii, iar cu cealalta se tinea de o bara. Va intre eu acum, ar fi fost mai bine sa-si riste siguranta, sa puna mana cu care se tinea de bara pana la gura si apoi sa o puna inapoi pe bara ? Eu as spune ca da, sau macar ar fi putut sa-si mascheze gestul, dar nu dom`le, el casca cu gura maaaare fara nicio jena !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Marian 21 March 2008, 13:23

    faza naspa e ca eu am vazut chestii asemanatoare si tipul nu era in metrou sau autobuz ci era in statia de autobuz :)) si nu avea nimic in mana , statea cu mainile in buzunar si casca fara rusine :))

    Marian’s last blog post..Oana Zavoranu vs. Prima TV

  • Kittutza 21 March 2008, 12:25

    uhhh,urat :D

    eu mereu in metrou casc…din 3 in 3 minute,cam asa :D lol,si acum am cascat :)) dar chiar daca nu ma vede nimeni,m-am obisnuit sa nu-mi arat maselele tuturor…

    Kittutza’s last blog post..Il am,si e doar al meu!

  • iliana 21 March 2008, 12:29

    trebuia sa puna mana la gura , ca nu isi pierdea echilibrul daca isi lua mana de pe bara ;)

  • Dianna 21 March 2008, 12:36

    cert trebuia să puna mâna la gură..

    eu aveam un coleg în fac care tot căsca..muult şi tot aşa..nu le avea pe acestea cu pusul mâinii la gură şi sătulă să îi admir dantura perfectă i am pus eu o dată mâna la gură..şi de atunci…s-a învăţat, cască doar regulamentar…:P

    sper ca nu mă înjura de câte ori cască şi instinctiv îşi duce mâna la gură.

  • TheBoss 21 March 2008, 16:12

    e na… tu nu te-ai prins!!! El a realizat ca il vezi in reflexia geamului, si a vrut s ati arate ca are/nu are carii …. offf si tu acum :))

  • K.ro 21 March 2008, 17:50

    bine ca nu se scarpina in fund :)) ..trebuia sa puna mana ..dar probabil ii era lene

    K.ro’s last blog post..Mat Pokora – Mp3

  • Draqos 21 March 2008, 19:40

    Of mai.. toate detaliile le vezi :)

    Draqos’s last blog post..Noile metode de a face trafic

  • alina 21 March 2008, 20:51

    depinde de viteza cu care mergea metroul…daca punea o frana brusca cand el lua mana de pe bara si se ducea saracu jos si se mai lovea.
    aveam o profa la germana care nu suporta sa casti la ora ei….naspa, am nimerit o data in fata ei …si fiind o vreme mohorata, si intuneric in sala de curs, am cascat …si profa m-a rugat foarte frumos sa mai beau cafea dimineata (beau cate 2 3 4 cafele pe zi), sa dorm mai mult…sau sa nu mai stau in fata ei (in gandul meu, da nu mai vin deloc…si s-a scos din programa acea materie pt facultatea care o fac eu) ..ps. puneam mana la gura

  • Vlad 21 March 2008, 22:35

    Micile gesturi de politete dispar incet-incet… si e pacat.

    Da’ tot un gest de politete este sa te faci a nu observa “imperfectiunile” altora, altfel ajungi sa patesti ca-n banc:

    Un tanar casca in statia de autobuz (fara sa puna mana la gura). De langa, o doamna il apostrofeaza:
    – Vai, o sa ne inghiti!
    – Nu consum carne de vita!

    Vlad’s last blog post..Wordpress 2.5 RC 1

  • bimus 22 March 2008, 01:43

    frumos nu mi se pare ..
    eu daca as fi fost in situatia aia .. as fi mascat intr-un fel sau altul .. as fi intors capul spre umar de fapt cam asa fac atunci cand nu pot altfel .
    app de asta imi aduc aminte ca Teo a zis ca era in masina si venea spre emisiune si l-a vazut pe un sofer de tir in oglinda laterala cum casca .. si a dus mana la gura .. desi doar ea l-a vazut .. eu zic ca mai tine si de cei 7 ani de acasa

    bimus’s last blog post..Cat despre blog (2)

Post a comment