Top

Net pe mobil

Eram aseara in metrou si in fatza mea un tip citea o carte cu nume ciudat care nu-mi inspira absolut nimic. Am scos telefonul din buzunar si am dat search pe google la numele cartzii, afland astfel ca acea carte il invatza pe om un nou limbaj de programare numit “D”. Baiatul avea o gramada de semne de carte si o citea cu foarte mare interes.

Nu stiu cati dintre voi folosit netul pe mobil, dar va spun eu ca este foarte folositor. Eu in primul rand am gmail-ul pe mobil, apoi am browserul opera si link catre blog, Y!M mobile si catre Twitter.

Sunt niste chestii foarte folositoare, fac trafic foarte putin si atunci cand astepti ceva, cand te plictisesti si n-ai un calculator in fatza ta, netul de pe mobil este ideal.

Da, stiu, sunt obsedat de net !

[poll=18]

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • UnBlogger 19 March 2008, 18:21

    da, e tare netu pe mobil, un to_do al meu pe cand imi “upgradez” telefonul.
    btw, ce retea folosesti?

    UnBlogger’s last blog post..A revenit spamul

  • marian 19 March 2008, 18:23

    da eu folosesc netul pe mobil , imi mai verific cateodata blogul , scriu comentarii , citesc si alte bloguri , si multe alte chestii :) e folositor si de pe mobil
    ps. ai un typos la intrebarea din poll … mobi in loc de mobil ;)

  • marian 19 March 2008, 18:29

    sau poate ai vrut sa scri mobi :) nu stiu

    marian’s last blog post..lista mea de pe e-ok.ro :D

  • Ady 19 March 2008, 19:18

    e folositor netul pe mobil … dar nu poate inlocui computeru ;))

    Ady’s last blog post..Imensa ingeniozitate a romanilor

  • Ada 19 March 2008, 18:35

    Yup! Am BlackBerry.

    Ada’s last blog post..Editoriale Monden.info

  • marian 19 March 2008, 19:41

    OLiX tu ai net de mai mult timp pe mobil , ce imi recomanzi la orange ? este ceva optine pentru net cu abonament lunar ? daca imi convine imi pun si eu net ca eu ma conectez fara abonament de net … intru pe cost suplimentar :D

    marian’s last blog post..Activ – Under my skin

  • Guitz 19 March 2008, 19:29

    Eu sincer cu un SE w810i nu intru (adica din an in paste), asi intra si eu dar se misca cam greu:|

    Guitz’s last blog post..Un semn bun in scoli

  • Miriam 19 March 2008, 20:40

    Ai uitat de Fring pe care mi l-ai instalat, da conexiune si la yahoo, gmail si skype. E super. I love it!

  • Ada 19 March 2008, 20:58

    8310. Sunt foarte folositoare pt ca imi vin email-urile ca si sms-urile. Este foarte confortabil. In plus m-am obisnuit cu tastatura lui.

    Ada’s last blog post..Presa & inceputurile muzicii romanesti: Animal X

  • danmesser 19 March 2008, 22:13

    L-aş folosi cu mare plăcere dacă mi l-ai activa :P

    danmesser’s last blog post..Conflict de interese cu tablă ondulată

  • Guitz 19 March 2008, 22:25

    Olix de care Opera folosesti pentru telefon, ca sunt doua tipuri:D

    Guitz’s last blog post..Un semn bun in scoli

  • web2002 20 March 2008, 00:30

    si eu vreau net pe mobil, dar mai intii trebuie sa invat spaniola sa pot sa inteleg ofertele si sa imi iau un contract. Ma gindeam la bberry. de ce ti se par inutile? ce altceva recomanzi?

  • Coral 20 March 2008, 14:42

    Si eu am optiunea aia la vodafone da cred ca eu am aia cu 25 de Mb. Eu am nokia 6120c si merge brici netu pe el. Totusi mi-as intala un flash player ceva mai nou si nu gasesc versiune pentru mobil :( un help ceva?

  • jeT 10 July 2008, 10:51

    eu am net de la orange si cu browserul telefonului merge….am bagat opera mini 4.1 si in prima zi a mers, iar de atunci cand intru imi zice ca nu se poate conecta la internet.am reinstalat-o de enspe mii de ori si tot la fel face…cu browserul telefonului merge perfect…ce parere aveti?

Post a comment