Top

Iar` am lenevit

Uite ca se mai duce inca un week-end in care n-am facut mai nimic ;) Daca e sa incep cu inceputul, adica cu vineri seara pot spune ca totusi am facut ceva, am fost la RoBlogFest, apoi sambata am stat in casa mai toata ziua, pana la 8 si ceva seara (aa, ba da, am coborat 2 minute la pranz pana la chosc sa-mi cumpar o paine).

Totusi, sambata cat am stat in casa nu pot sa spun ca m-am plictisit, ci am stat sa caut muzica noua, house si comerciala, care sa sune bine pentru emisiunea care urma seara la radio. Seara a fost nebunia cu Florin, iar azi e deja duminica.

E deja duminica si e ora 16:32, eu sunt inca acasa si astept sa ma scoata cineva din casa. Defapt stiu cine ma va scoate din casa, dar inca astept.. Poate vedem un film mai tarziu, mi-a recomandat prietenul Iuli The Bucket List si 10.000 BC acum sa vedem ce o sa fie..

In rest, pot sa spun ca m-am odihnit destul de bine in week-end-ul asta, iar asta e un lucru bun, mai ales ca de maine incep munca matinala la Prima, iar ca de obicei o sa sper sa ma pot trezi pe la 7 si ceva, ca la 8 sa plec de acasa si la 9 si ceva sa fiu prezent pe baricade la job ;) Imi place sa lucrez de dimineatza, am mai spus-o, mai ales ca am impresia ca rezolv mult mai multe treburi, ma simt mai util si .. implinit la sfarsitul zilei :D

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Avatare 16 March 2008, 17:13

    si ce-i rau in a lenevi? :d lenea e un lux in zilele noastre, deci bucurati-va de lux

  • Kittutza 16 March 2008, 16:45

    da…week-endul e chiar folositor :D

    si mie imi place sa invat dimineata … pe urma am timp toata ziua de alte kestii :D

    Kittutza’s last blog post..Bine am venit :D

  • sorenson 16 March 2008, 17:45

    eu azi am lenevit :D , ca am reusit si eu sa fac temele vineri =))

    sorenson’s last blog post..Cugetare#2

  • roxe_bebe 16 March 2008, 17:10

    nu esti singurul care a lenevit…stau si ma gandesc ce am facut weekend ul asta si am ajuns la concluzica ca nimic…:D

    roxe_bebe’s last blog post..Moris! :X:X

  • Veverita 16 March 2008, 17:20

    :) lenevitul asta e molipsitor

    Veverita’s last blog post..Pactul pentru educatie!

  • kittti 16 March 2008, 17:23

    The bucket list este un film bun ti-l recomand. Dar e un pic tristut, e drama.

  • Andreea 16 March 2008, 18:49

    Si eu am lenevit weekendul asta da nu pot zice ca nu m-am distrat. Vineri seara am vorbit cu prietenii pe messenger, Sambata am ascultat Partydul Kiss Fm si am vazut imagini live (multumesc flo), unde m-am distrat de minune si azi am ascultat muzica toata ziua :D

  • Adrian O. 16 March 2008, 19:10

    Se pare ca asta este esenta week-end-ului, in special a duminicii. Ca daca si atunci am lucra… :)

    Adrian O.’s last blog post..Becali-blog

  • Draqos 16 March 2008, 20:05

    si eu am lenevit, chiar numa ce-am fost la o baie in dimineata asta si o sauna

    Draqos’s last blog post..de prin blogosfera 16.03.2008

  • Miriam 16 March 2008, 20:24

    de cand iti place sa te trezesti early morning? Parca…mai de mult iti era greu!

  • marian 16 March 2008, 22:42

    lasa ca a fost un weekend tare :) a fost partydul :P
    super tare , chiar daca ai stat in casa , te-ai mai relaxat si tu ca mai tot timpul esti plecat :P

    marian’s last blog post..WordPress Mobile Plugin

  • spooky 16 March 2008, 22:04

    azi , nu teme… fotball – da
    nu invatat … 3 la scoala , cum am luat la desen :))
    Eu am lenevit mai mult ca a fost HaiPa cazut… cand vreau sa imi impartasesc ideeile haipa e down :(( …
    N’o bine ca tu esti pe picioarele tale :P

    spooky’s last blog post..Grasu XXL – Elegant

  • Guitz 16 March 2008, 23:13

    Norocosilor, eu azi nam lenevit pentru ca am avut de scris pe calc vreo 25 de pagini, am avut ceva teme si a trebuie sa ma duc sa-i duc cadou la varamea de ziua ei:D

    Guitz’s last blog post..Prostia din Romania

  • andrei 17 March 2008, 08:49

    “am stat sa caut muzica” zici ? un radio profi , numarul 1 in Romania nu primeste muzica ? Nu are acces la ceea ce noi nu avem pana cand nu face unu rip pe net ? O ia ca mine de pe net ? Hmm… Ma asteptam ca sa aveti colectii, muzici compilate ,acces la baze de date profesionale. Glumesc ,dar tot suna usor ciudat sa cauti muzica pe net ca ultimul pirat !

  • Sergiu 17 March 2008, 10:19

    Aici semanam… Si eu lenevesc in fiecare duminica… Ieri de abia m-am dat jos din pat si s-a suparat prietena ca mi-a fost lene sa ma intalnesc cu ea :)) Azi nu e mai bine… chiulesc de la sport, dar macar merg la meci in seara asta si probabil ma intalnesc cu nebuna pe la pranz(ceea ce se pune cat 8 ore de munca :P). Ma gandesc cu groaza ca dupa vara asta imi iau servici si o sa am un program naspa rau.

  • pitik 18 March 2008, 16:10

    10.000 inainte de Hristos nu e de recomandat, mie mi s-a parut slabutz.
    Si in Expirat? :)
    Dar da, dupa o vineri agitata, o sambata cu cumparaturi subtziri, gatit, o narghilea si apoi stat degeaba…sa tot fie leneveala

Post a comment