Top

Dr. Alban

Intrebare scurta si un poll neaparat ca sa vad raspunsurile si pana in week-end am timp sa scriu si articol pe tema asta ;)

[poll=15]

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • bimus 11 March 2008, 02:23

    it’s my life

  • Henrich 11 March 2008, 04:08

    Da, probabil cel mai tare hit al lui Dr. Alban. Cânta prin anii 90, vedeta discotecilor din acele vremuri pe lîngă un Fun Factory, Captain Hollywood Project, Capella şi alţii. După aia au apărut manelele :P

  • danmesser 11 March 2008, 04:21

    “c’mon Africa, tell me how you’re doin’!” :))

    danmesser’s last blog post..Nu chiar mea culpa, dar…

  • valydo 11 March 2008, 08:29

    Am ascultat Work Work in ultima vreme de-am spart. Cum sa nu stii cine e Dr.Alban?

    valydo’s last blog post..melodii aleatoare

  • RainyDay 11 March 2008, 08:54

    hai ma ca asta e detul de cunoscut. cauta si tu altul mai obscur pt astfel de poll-uri. :D

  • Adrian O. 11 March 2008, 11:17

    We no want no coke, no heroin
    No hasch-hasch, no amphetamine!
    Ceva de genul asta erau niste versuri de-ale lui, nu?
    E cunoscut Dr. Alban, intreaba de Culture Beat, Le Click sau Mr. President (Coco Jambooo!).

    Adrian O.’s last blog post..Pauza

  • drskit 15 April 2008, 23:22

    Salut! Ma bucur ca lumea isi mai aminteste de Dr Alban. Am vazut si articolul despre “Back to basics”. Ceea ce probabil nu prea se stie e ca Alban a venit de cateva ori prin Romania, cauta video-urile puse de mine pe youtube. Pe 6 mai am de gand sa merg in Bulgaria la un concert, ca e de 2 ori mai aproape decat Timisoara, unde am fost in 2006 :)) Care e piesa ta preferata de pe noul album? :D

  • alexmanu 29 June 2008, 01:29

    e tare dr.alban eu sunt fan
    l am descoperit in 1997atunci era cu mr dj super piesa dar tampitii astia de la radio n au difuzat o niciunul niste idioti

  • drskit 29 June 2008, 20:24

    Salut!

    Voiam sa te anunt ca a aparut noul site Dr Alban:

    http://www.dralban.de

    Acolo gasesti informatii despre noul single ‘I love the 90s’, featuring Haddaway.

  • drskit 17 September 2008, 02:31

    dr alban @ sibiu

    27.09. piata mare