Top

Conteaza ?

Vorbeam cu o cititoare a blogului aseara si stateam sa ma gandesc cat de mult conteaza sau cat de mult te influenteaza anotimpul in care te nasti.

Ea e nascuta vara si uraste iarna, prefera vara, dar si vara prefera sa mearga pe la munte.

Eu sunt nascut la sfarsitul lunii octombrie si iubesc toamna, dar si primavara sau vara. Iubesc si marea si caldura si bronzul, iarna in schimb o cam detest si pentru frig dar si pentru ca e noroi, mocirla, fleoshcaiala, etc.

Voi ce zicetizi? Ne influentzeaza anotimpul in care ne nastem ?

Vroiam sa fac un poll, dar mai bine astept comentariile voastre pentru ca vreau argumente !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Avatare 11 March 2008, 17:05

    Nu cred ca este important anotimpul in care ne-am nascut. Este o asociere previzibila, obisnuita, dar aberanta. Coteaza numai
    personalitatea individului si experientele anterioare. De ex, daca intr-o iarna ti-ai rupt piciorul pt ca ai alunecat pe gheata, va fi putin probabil ca iarna sa mai fie pe placul tau.

  • marian 11 March 2008, 17:20

    Eu sunt nascut in luna Decembrie , imi place iarna dar imi plac doar peisajele de iarna :D ca antotimpul e destul de urat pentru frig, mizerie etc insa imi place cel mai mult primavara :) mai mult decat anotimpul in care m-am nascut … nu stiu ce sa zic poate pe unii ii influenteaza anotimpul in care s-au nascut iar pe unii nu ii influenteaza .
    Eu nu cred ca sunt influentat … fiecare anotimp are avantajele si dezavantajele ei si fiecare anotimp e frumos in felul lui :D

    marian’s last blog post..totul e ok :D

  • alina 11 March 2008, 16:43

    nu pot afirma ca “ne” influenteaza, poate sunt doar coincidente :). La mine insa se aplica, deoarece sunt nascuta in decembrie si gasesc frumusetea si bucuria iarna, primavara si toamna, dar urasc vara. Prefer sa imi fie frig, decat cald.

  • oryana 11 March 2008, 16:46

    eu de exemplu m`am nascut iarna…si urasc iarna….prea mult frig..mai bine suport caldura si soarele decat frigul si zapada..e adevarat ca in luna aceasta(decembrie) am parte de cele mai frumoase momente..sf nicolae ;) ziua mea,craciunul si sa zicem si rev`ul…doar pt acestea mai uit d partile urate ale iernii….in plus consider ca ziua in care m`am nascut..e ghinionul intruchipat:13 decembrie,vinerea(ziua vrajitoarelor):O ce zici? ;))
    si da,conteaza :D

  • Hortopan 11 March 2008, 17:26

    Putin probabil… Poate doar intamplari neplacute sau placute intamplate in copilarie intr-un anumit anotimp/sezon.

    Eu unul sunt nascut pe 30 aprilie si urasc caldura in general deci automat vara si imi place foarte mult toamna/primavara, ceata si ploaia sa zic asa :)

    Hortopan’s last blog post..IE6 pe Vista (ie7+ie6)

  • Kittutza 11 March 2008, 18:53

    hmm…da…se poate.Eu una d’abia astept sa vina vara pentru ca este ziua mea de nastere atunci…si sunt nerabdatoare sa o serbez in fiecare an…asta poate fi un motiv.

  • Miriam 11 March 2008, 22:09

    cred ca iarna cu ploaie si yloata nu place nimanui. Iarna la munte e altceva.

    Dar cel mai mult imi place toamna tarzie, in septembrie si octombrie si imi place primavara pentru ca, in sfarsit, renaste natura.

  • danmesser 12 March 2008, 03:04

    Probabil că e la fel de mult adevăr în teoria asta ca şi în cea conform căreia dacă mămica ta a ascultat metale grele în timp ce te ţinea pe tine în burtică, ăsta e motivul pentru care tu ai devenit rocker :D

  • ioana 12 March 2008, 10:56

    bai, eu sunt nascuta iarna si urasc acest anotimp…in schimb imi place vara la nebunie…deci nush ce sa zic despre teoria ta…

  • samurai 12 March 2008, 11:33

    si eu sunt nascut toamna (mid september) si urasc iarna, prefer primavara, vara, tomna, vreau numai la mare, apa multa, nisip, inot, scufundari…soare!!!

  • Louise 18 March 2008, 13:57

    Vaaaara! Categoric. Sunt nascuta la finele lunii cuptor, Iulie.27. Acum aprox 25 ani. Ideea mea e urmatoarea: eu afirm despre mine ca nu traiesc decat din Mai pana in Septembrie! Asta e perioada mea preferata din an. De trezit, ma trezesc cam prin martie dupa ce in prealabil, incepand din octombrie, incep sa ZzzzZzzzzZzzzzzZzzz ;)
    Nu imi place deloc cand e frig afara, cand trebuie sa ma imbrac gros, cand e innorat etc.

    Summer days. Summer nights. Summer sun. Summer breeze. Summer smell.
    SUMMER FEELING!

  • sHaDoW gIrL 12 March 2009, 22:21

    Si eu sunt nascuta toamna,in noiembrie.
    Da, cred ca acest lucru chiar conteaza:d.
    Eu iubesc vara si primavara,dar mai ales toamna cu ale ei culori:X, pacat ca-ncepe scoala, da’ n-are nimic:D.
    Imi place si iarna,dar sa nu fie ger, ca s-asa am iarna-n palme tot timpul( indiferent de anotimp, am mainile sloi:)) ).
    so..conteaza,conteaza!

Post a comment