Top

Masina de spalat

Masina mea de spalat tocmai si-a incheiat programul de duminica :) Stau acum si ma gandesc ca exista o gramada de persoane carora le este frica sa puna masina de spalat in functiune duminica pentru ca cica nu e voie sa depui prea mari eforturi in ultima zi a saptamanii sau .. cel putin asa zice regilia religia ortodoxa, nu? :))

Va intreb eu acum cat efort depunem noi cand masina aia de spalat munceste defapt singura ? Sa zicem ca as depunde efort scotand hainele din ea si punandu-le la uscat, dar asta pot s-o fac si maine daca chiar tin neaparat ca duminica sa nu fac nimic.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • CaTa 9 March 2008, 13:51

    eu doar ce am terminat de mancat si lucrez la cele 300 de intrebari din testul care maine trebuie sa il trimit pe e-mail, so care efort este mai mare, sa raspunzi cu DA/NU la 300 intrebari sau sa plimbi haine de ici colo :)

    CaTa’s last blog post..What to do on Sunday?

  • CaTa 9 March 2008, 14:04

    random nu se prea poate fiind un test de personalitate :)
    greu nu este, dar cand ti-e lene si te asteapta 300 intrebari….
    intelectual, fizic – tot efort se numeste si de multe ori efortul intelectual il bate pe cel fizic

    CaTa’s last blog post..What to do on Sunday?

  • Pyuric 9 March 2008, 13:36

    Am reusit si eu sa bag la spalat cateva chestii, acu inca lucreaza… Sa vedem ce-o iesi :))))))))

    Pyuric’s last blog post..Akon si Usher se pregatesc sa lanseze noile albume

  • Pyuric 9 March 2008, 14:01

    Una bucata offtopic: plug-in-ul tau cu “last blog post” al comentatorilor are lag :D

    Pyuric’s last blog post..The Great Debaters : recenzie

  • Pyuric 9 March 2008, 14:06

    Hai maaaaaaa ca nu e vina mea, e el razna… la primu comment imi arata ca ultimu post ar fi unu de acu 2 zile… Iar la al doilea comment pe care l-am lasat imi arata corect care e ultimu post :))))
    Now back on topic: Masina de spalat. Am scos acum rufele, ma duc sa le intind :D

    Pyuric’s last blog post..The Great Debaters : recenzie

  • Pyuric 9 March 2008, 14:16

    Uimitor, arata bine aparent :D Da tot tre sa imi schimb colectia de sosete albe care sunt acum negre de la ultima mea incercare de spalat.

    Pyuric’s last blog post..The Great Debaters : recenzie

  • danmesser 9 March 2008, 14:17

    Eu am rămas la jumătate cu aranjatul pămîntului în ghivecele de pe balcon. Am spălat cam tot ce se putea spăla şi acum ar trebui să pun mucenicii la fiert. Îmi este foarte lene, nu ştiu ce dracu’ am :)
    Apropo de dracu’… typos mai amuzante ca la tine n-am mai găsit nicăieri: regilia ortodoxa? :D

    danmesser’s last blog post..Tehnici de MarketOnline şi Mediadot

  • danmesser 9 March 2008, 14:24

    Look who’s talking… cel care vrea să lase rufele neîntinse pînă mîine :)

  • Sergiu 9 March 2008, 14:31

    Pfoa, daca fac orice duminica imi sare mama in cap… M-am tot intrebat daca o scrie in Biblie ceva de taiat/spalat/etc din cauza ei. Si hai sa zic ca nu spala ea, dar sa ma lase macar pe mine. :))

    Ah, si pentru nu stiu ce motiv obscur, calcatul e ok. lol

  • danmesser 9 March 2008, 14:46

    Călcatul e ok pentru că nu produce lături. Nu că aş fi vreun mare ortodox (ba chiar dimpotrivă), dar aşa îmi spunea şi mie mama cînd eram mic :)

  • Miriam 9 March 2008, 20:06

    @danmesser ce zici de chestia ca dupa ortodocsi nu ai avea voie nici sa incalzesti in casa sau sa iti incalzesti mancarea?

    Astea sunt chestii habotnice si oamenii nu au inteles ca religia nu tine de chestii asa de formale.

    @sergiu…stai linistit…nu scrie in mod explicit in Biblie, doar ca oamenii au interpretat. Si daca te gandesti mai bine…de ce DUMINICA? Ca la evrei cerea respectarea SABATULUI, care este SAMBATA. Si, in plus, Isus a strans spice cu discipolii in ziua de SABAT si a facut vindecari. Oare nu Isus ar trebui sa fie modelul nostru si nu nu stiu ce obiceiuri si interpretari date aiurea.

    Omul sa incerce sa isi faca treaba cand are nevoie, dar sa fie bun si sa aiba ganduri frumoase in fiecare zi. Eu cred ca asta e muuuuuuuuuuullllllllllllllltttttttttttttt mai important.

  • Sergiu 10 March 2008, 01:22

    Nu stiu, ideal ar fii sa le calce ea, dar de vreun an asa, nu prea am avut norocul asta. Fac misto si prietena si colegele de mine ca sa merg si la ele sa calc si sa gatesc. :P

  • Sergiu 11 March 2008, 11:40

    Da, aia ajung direct in iad… Mama lor de pacatosi. Auzi, sa livrezi mancare duminica.

Post a comment