Top

De ce-s unele chestii scumpe

Am mancat azi pranzul la Pizza Hut si am cheltuit o gramada de bani.. Acum ceva timp am baut si chestii la Starbucks.

Ati incercat pana acum brandurile astea? Sunt scumpe !

De ce? Pentru ca sunt branduri puternice. Totusi de ce Coca Cola vinde sucurile asa ieftine ?

Oare se adreseaza altui target? Sau doar profita intr-un mod marsaf de puterea brandului lor ??

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • valydo 26 February 2008, 22:30

    de cand vinde Coca Cola sucurile ieftin? sunt exagerat de scumpe pentru ce contin.

    valydo’s last blog post..Aventurile lui Habarnam şi ale prietenilor săi

  • marian 26 February 2008, 23:21

    poi unele chestii sunt scumpe pentru ca noi platim brandul nu neaparat calitatea produsului

    marian’s last blog post..today

  • sorenson 26 February 2008, 23:49

    nu am incercat brandurile astea pt. ca inca nu mananc prin malluri ci ce face mama acasa :D

    sorenson’s last blog post..Altfel de promo

  • danmesser 26 February 2008, 23:38

    Mai degrabă profită de slăbiciunile tale, decît de puterea lor. Sau amîndouă la un loc. Sau tocmai în asta constă puterea. Whatever, înţelegi tu… :)

    danmesser’s last blog post..Elefantul, vrăbiuţa…

  • Adrian O. 27 February 2008, 10:37

    Stiu din surse sigure (americani get-beget) ca Starbucks nu e o cafenea ieftina nici in SUA.

    Adrian O.’s last blog post..In padurea cu alune

  • ioana 27 February 2008, 14:41

    hmmmmmmmmmm……….I’m sorry! Nici eu nu mai eram la curent cu preturile.

  • OLiX 27 February 2008, 14:44

    grr, it’s not about that Ioana !!

    OLiX’s last blog post..Diseara mergem la Party

  • Andreea 28 February 2008, 00:02

    Asa-i ca ii scump la Pizza Hut?! :) Vorba lu’ Marian, acolo se plateste brand-ul, pentru ca is alte locuri unde mancarea ii si mai buna si mai ieftina.
    Si la Starbucks.. nu am prea fost.. Singura chestie care imi place de la ei e Frappuccino (vine in mai multe arome) si pentru asta nu tre sa merg la Starbucks, ca se gaseste in mai toate magazinele ( 4 sticlute de nici 300ml pt. $5,cred :) )

Post a comment