Top

Te-ai combina ?

Papucei cu Love Ca tot suntem acum in perioada fierbinte dintre Valentine’s si Dragobete ma gandeam la niste chestii … defapt aveam niste intrebari retorice in cap si m-am gandit sa le trec din categoria retorice in categoria “pareri de la citirori”  :D

Sa zicem ca-ti place de o persoana, dar nu este exact idealul tau de persoana cu care ai vrea sa ai o relatie. Sa zicem ca esti singur(a) si parca ai vrea sa fi totusi cu cineva.

Intrebare simpla: te-ai “combina” cu persoana respectiva sau ai astepta o persoana care sa fie exact ceea ce-ti doresti ?

Vorbim aici despre relatii serioase, nu aventuri de o noapte :D si nici de combinatzii cu persoane pe care le-ai cunoscut intr-o seara in oras/club.

Revin, ai cunoscut o persoana, stii cam cum e, are defecte, are chestii care-ti plac si care nu-ti plac.

[poll=11]

(sa-mi spuneti daca e idioata ideea sau daca vi se pare ca nu-si au rostul raspunsurile)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Guitz 19 February 2008, 09:33

    Nu e idioata intrebarea, mi se pare chiar buna:P

    Guitz’s last blog post..Poza Nr. 1

  • Miriam 19 February 2008, 10:20

    acuţ depinde si de cat de departe e persoana de acel ideal al tau. Idealuri e greu sa atingi in viata, dar macar sa semene pe ici pe colo, sa nu fie total discordant fata de ceea ce iti doresti la o persoana.

    Intrebarea in sine e OK, doar ca raspunsurile cu DA si NU sunt greu de dat. E chestie de nuanta. )veyi ce am scris mai sus).

    Oricum si ce e “combinat” se poate “dezcombina”(tinand cont de relatiile din zua de azi!). Asa ca…

  • speedy 19 February 2008, 10:38

    grea intrebare:D in sensu ca e greu sa raspunzi cu da sau nu … depinde si de pers respectiva… dar daca astepti idealu tau in viata imi e teama ca o sa ramai cu asteptatu` asa ca… eu zic totusi ca merita incercat :D

  • marian 19 February 2008, 13:06

    eu cred ca as accepta o astfel de relatie asta daca nu sunt prea mari acele defecte sau lucruri care nu imi plac la ea.
    cum nimeni nu e perfect … ar fi ok … :D

    marian’s last blog post..Run FATBOY Run !!!

  • Cristian Teichner 19 February 2008, 13:10

    Nu rata nimic ce nu iti da o stare de “sigur nu” :)

  • cristina 19 February 2008, 13:26

    Depinde de moment, de persoana si de situatie. In general nu m-as combina. Acum stii cum e : never say never:)

  • Alex 19 February 2008, 16:41

    Pana la urma , te combini si incerci sa o aduci la idealurile tale sau macar pe aproape …

  • emj 19 February 2008, 18:55

    Daca te-ai indragostit de ea si nu este ce ai vrut, nu conteaza, is love that matters :P
    Totusi eu nu am niciun ideal (in afara de cele decente) si accept ce mi se da :D

    emj’s last blog post..Colaborare intre Lori si Crazy Loop

  • Cata T. 19 February 2008, 18:57

    da..merita incercat. intrebarea e ok singura problema e ca raspunsurile nu pot fi date monosilabic cum le-ai pus tu(dar e vorba de un poll care nu poate avea chiar asa multe variante..care intr-un final depind de interpretarile fiecaruia).relatiile serioase au nevoie de timp,daca esti in stare sa acorzi acel timp…atunci poate vei descoperi mai multe la acea persoana care sa o faca sa-ti schimbe(sau sa se apropie de)ceea ce considerai tu ideal pana atunci…sau nu.

  • alina 19 February 2008, 20:56

    eu una am gasit persoana ideala, care are si el slava domnului o traista de defecte. Daca el n-ar fi existat, poate ca da, m-as fi combinat, dar in ideea de a cunoaste mai bine acea persoana. cum zicea cineva mai sus, ceea ce se combina se poate si dezcombina. si in momentul de fata, chiar daca sunt singura, nu m-as combina doar de dragul de a ma combina. daca ma simt singura, prefer o plimbare intr-un parc, o bauta intre fete sau o seara in discoteca.

  • kittti 19 February 2008, 21:18

    Mm sincera sa fiu in fond si la urma urmei nu stii niciodata tot despre persoana cu care te vei combina dar poti afla pe parcurs , aici e frumusetea, o descoperi… deci e o chestie faina..va descoperiti reciproc. Poate deveni o relatie serioasa si de lunga durata daca stii cum s-o alimentezi. …

  • kittti 19 February 2008, 21:26

    da…asa e…mai bine o descoperi si incerci sa afli mai multe despre ea/el, ai si tu dreptate. Ca decat sa dai peste another piece of shit… (scuze I’m not in the mood) mai bine iti vezi de treaba. Asa descoperi, mai iesi o inviti la un film, suc, chestii , trestii apoi vezi daca merge. Dar cum spuneai si tu daca n-ai cum, n-ai cum..:))

  • RainyDay 20 February 2008, 02:52

    Oli, nu cred ca ai sa gasesti vreodata exact ce cauti, o persoana care sa corespunda in cele mai mici detalii cerintelor tale. Daca te incapatanezi sa gasesti “defecte” cuiva, poti face chestia asta foarte usor. Important e sa te poti tu adapta si cealalta persoana sa faca acelasi lucru asa incat sa ajungeti la un consens. Acum ramane de vazut cate “sacrificii” trebuie sa faca fiecare. Daca sunt prea mari (de genul sa iti schimbi total modul de viata cu ceva care nu iti e tocmai pe plac, sa faci compromisuri care eventual se transforma in frustrari, sau sa iesi intr-un anturaj cu care nu ai absolut nimic in comun etc.), inseamna ca nu merge si n-are sens sa te implici intr-o astfel de relatie.
    Sper ca ai inteles ideea. Nu stiu cat de coerenta mai pot fi la ora asta! :))

  • RainyDay 20 February 2008, 10:38

    Sunt perfect de acord cu ultima parte ! Uite ca stii si singur, nu e nevoie sa pui intrebari online. :)) dar nah, o parere, sau mai multe, nu strica niciodata.

  • Dee 20 February 2008, 22:25

    Din start ai dat raspunsul: “Sa zicem ca-ti place de o persoana, dar nu este exact idealul tau de persoana cu care ai vrea sa ai o relatie”. Din punctul meu de vedere cu siguranta as merge mai departe si as cauta pe altcineva. Bine.. tu acum esti indragostit ca altfel nu puneai asa ceva pe blog, insa incearca totusi sa deschizi ochii si sa lasi fluturasii deoparte… mai ales daca persoana respectiva e si combinata. Nu cred ca ti-ar placea sa fii in situatia inversa, in care cineva sa se bage peste relatia ta. Acum probabil vei spune ca nu am raspuns conform cerintelor tale. O sa te contrazic si o sa subliniez inca o data faptul ca ar fi mai bine sa te gandesti inainte de a actiona. Nu de alta dar exista sansa sa iti iei o mare tzeapa ;) Take your time!

  • kittti 21 February 2008, 11:54

    :) how sweet

  • kittti 21 February 2008, 12:00

    la discutie ma refeream…ma amuza asa in sine… NOT!:))

Post a comment