Top

Tu vorbesti serios ??

Secretara cu 200 euro pe lunaCredeati ca in Romania exista respect? Unde ??

In Romania exista bataie de joc si cam atat. Adica, uitati-va si voi, o firma din Bucuresti angajeaza secretara cu salariu intre 100 si 200eur pe luna !!

Poftim ?? Cat?? Stiti ce e trist ?? Ca la jobul asta au aplicat deja 6 persoane. Adica .. 6 persoane s-ar umili sa primeasca un salariu intre 100 si 200 de euro pe luna ?? Ce sa faca oare cu banii aia ?

Oare ii ajung sa-si cumpere mancare intr-o luna de banii aia ?? :(

trist :(

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • kittti 8 February 2008, 16:39

    Trist asta e cuvantul cel mai bun.

  • sorenson 8 February 2008, 16:41

    daca ei cred ca e de ajuns, lasa-i ca nu merge nimeni :)

    sorenson’s last blog post..Maruta vs. Teo

  • Miriam 8 February 2008, 17:01

    hehe si sunt care iau si mai putin…dar poate ii tine mamaica si taticu cu bani! Glumesc! O gluma amara. Multi nu au incotro!

  • Cristina 8 February 2008, 17:02

    Si care e problema…eu am inceput de la un salar de 4500000 in 2006, si acuma am triplu……si mi se pare ok…pt 2 ani de experienta…si chestia e ca cu cat stau mai mult in firma cu atata imi creste salaru. Plus ca imi place ceea ce fac…si asta ajuta sa nu prea observi banetul…Norocul meu e ca inca stau la parinti.

  • Razvan ( wolx ) 8 February 2008, 18:59

    100 -> 200 euro > nimic -> ajutor de somaj. => mai multa mancare.

    Razvan ( wolx )’s last blog post..Salut lume!

  • anonim 9 February 2008, 14:04

    wow. Te-ai vazut la multinationala si nu mai stii cum e cu salariile in Romania .Inapoi cu picioarele pe pamant . Multi oameni de radio,inclusiv din reteaua unde prestezi incep cu astfel de salarii. Nu lor trebuie sa le fie jena ci alora care ofera fara sa-i respecte .Culmea! Si patronii tai fac acelasi lucru. Ma lashi …

  • Sergiu 26 October 2008, 21:19

    De aia nu ma angajez eu. La preturile si taxele din Ro/Bucuresti, nu merita sa te angajezi sub salariu mediu. De aia daca nu imi iese cu facultatea ce vreau, plec in Italia sa fiu sofer sau mai stiu eu ce. :P Ma amuza ca pe romani ii doare ce pozitie au si mor de foame. Prefer sa fiu curier si sa am 2000 euro pe luna, decat sa fiu brand manager si sa am 400 euro pe luna.

  • Alyalyssaalian 18 March 2011, 12:09

    Am sa-ti mai spun un adevar trist, Olix..dupa 4 ani ca stirist in radio salariul nu a crescut mai mult de 168 euro, dupa cursul de azi, 18.03.2011. Si asta la radioul nr 2 in Romania.

  • Alyalyssaalian 18 March 2011, 12:09

    Radioul nr 1, pardon.

Post a comment