Top

Puterea televizorului

Paroasa

In emisiunea din seara asta, Badea a mentionat un blog al unei fete .. Nu ma dau cu parerea despre blogul respectiv, pentru ca nu am despre ce sa ma dau cu parerea si nu fac chestii de genul asta, dar am constatat ca dupa ce i-a mentionat o singura data numele blogului, pe engleza, lumea a intrat ori direct pe blogul ei, ori l-a cautat pe google si tot au intrat.

A vorbit despre ea 5 minute pe post, iar fata, in alea 5 minute a facut peste 200 si ceva de vizitatori. Orium, a facut record pana acum.

De ce s-a luat Badea de fata asta ? Pentru ca are par pe maini si ea nu vrea sa-l dea jos :))

p.s. 1 emisiunea e gata, iar lumea inca intra pe blogul acestei fete :)) are deja peste 200 de vizitatori facuti de Badea

p.s. 2 deja sunt invidios !! are o gramada de vizitatori fatuca asta :)) dar totusi, cititi comentariile aici :))

p.s. 3 vorbeam cu o prietena si ne gandeam “daca are asa parul pe maini, oare cum il are in alte parti??” si ma gandeam eu sa vorbim cu Badea sa-i faca cinste cu un abonament zilnic la un salon de cosmetica ;))

p.s. 4 au scris si Zoso si Piticu despre ea :P NAH :P

p.s. 5 imi umplu frigiderul de carne pana luni ? :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Elbu 8 February 2008, 00:13

    salut un securist :)

    Elbu’s last blog post..OWNED

  • Victor 8 February 2008, 00:44

    S-a cam supărat fetiţa, deşi ea spune că n-o interesează. Citez: „Si, in afara de cazurile in care esti freak bun de dus la circ, niciunei femei nu-i trebuie epilare pe maini.”.

    Probabil nu ştie ce înseamnă să fii femeie. Şi mai ales, nu cred că ştie să se respecte ca femeie. Aproape sigur e virgină.

    Victor’s last blog post..Între teamă şi speranţă

  • Victor 8 February 2008, 00:49

    De ce ai pus acum poza aia? M-am scârbit destul în timpul emisiunii. Măcar pune-o undeva, unde să nu fie accesibilă din primul click. Şi pune şi un avertisment pentru cei care nu suntem obişnuiţi cu moda „natur”.

    Victor’s last blog post..Între teamă şi speranţă

  • Victor 8 February 2008, 00:54

    Asta e viitoare „fătucă”, vorba lu’ Cristoiu.

    Victor’s last blog post..Între teamă şi speranţă

  • valydo 8 February 2008, 01:00

    aiurea in tramvai, s-a luat badea degeaba de ea…

    valydo’s last blog post..Fraze tari din dicţionarul de argou Francez-Român

  • Alex shi atat 8 February 2008, 01:12

    La ce pretentii de om educat, citit, spiritual, deshhtept ai, ma ashteptam sincer sa intzelegi ceva din ceea ce am spus in acel comment pe blogul acelei fete. Am spus ca sunt de aceeasi parere cu mircea badea, cu tine, sau altii si totusi nu vad ce drept are lumeai, mai ales pe un post de televiziune care se vrea a fii de stiri, si in primul rand un post respectat, cu un public educat, sa ishi dea cu parerea despre oricine. Desi urmaresc emisiunea lui badea, si il apreciez in cea mai mare masura, avand de cele mai multe ori dreptate, nu pot in acelasi timp sa nu observ ca aluneca de foarte multe ori in derizoriu, la fel facand shi in aceasta emisiune. Referitor la felul in care mi te adresezi nici nu prea vreau sa mai comentez dar totusi este o dovada ca faci caracterizari despre persoane pe care nu le cunoshti, fara sa shtii despre ce vorbeshti…Te anuntz ca mai mult ca sigur am citit mult mai multe cartzi decat tine, shi nu-mi pierd vremea creand bloguri shi postand bazaconii pe ele deoarece mi se pare o pierdere de vreme shi o dovada a lipsei vietzii sociale. Asha ca ai grija cui shi cum i te adresezi k s-ar putea sa n-ai deloc dreptate…shi apropo am trecut de ceva vreme de frumoasa perioada a copilariei…singurul lucru pe care-l regret e faptul ca tzi-am facut tzie trafic pe blog…promit sa fie prima shi ultima data…Cu respect(spre deosebire de altzii), “copilu”……..ashtept sa vad dak ai macar demnitatea sa acceptzi acest comment(astefel deosebindu-te de “acea fata” cu “mararul” la vedere

  • danette 8 February 2008, 01:14

    Sincera sa fiu , nu am prea inteles ce are scrisul cu parul de pe maini (desi , acum ca am vazut poza , ar cam avea nevoie de o vizita la cosmeticiana)!? Si Badea ce are cu fata?Sau i-a facut publicitate mascata …!?Oricum , cine o place , o place si-asa….nu mai fiti asa de securisti :D

    danette’s last blog post..Add Hillary as your friend

  • parosu 8 February 2008, 01:50

    daca azi te legi de cat par are un om pe mana..maine probabil te vei lega de culoarea pileii si poimaine de religie . pana la Romania Mare mai ai juma de pas. Culmea e ca tu vrei sa treci linia cand multi din Romania Mare si-au dat seama ca nu cele de mai sus conteaza cand vorbesti despre un om si au plecat din Romania Mare . btw: ciocul tau e ridicol si pueril ,dar asta nu inseamna ca nu esti baiat bun. Am spus pueril pt ca probabil inca nu te-ai dezvirginat “pe bune” in viata :-)

  • parosu 8 February 2008, 02:01

    esti simpatic oricum cu si fara cioc atata vreme cat la orice ora raspunzi la commenturi :-) hai somn usor . sint convins ca ai inteles ;-) tu esti epilat peste tot ? :-))) daca nu ..nu crezi ca prietena ta poate vrea asta ? .scuze. nu vreau raspuns si nu ma intereseaza. am vrut sa spun ca e optiunea fiecaruia daca se epileaza sau nu .atat

  • Alex shi atat 8 February 2008, 02:15

    Ok sa zicem ca intzeleg ce te-a frapat…dar sa shtii ca mi-e chiar mila de tipa asta de aceea am shi incercat s-o incurajez…legat de blogu mishto, m-am referit la estetica blogului shi nicidecum de ceea ce e postat pe el deoarece nici macar nu m-a interesat atat de mult incat sa-l analizez…Ceea ce m-a facut pe mine sa fiu oarecum “avocatul diavolului” a fost faptul k m-am gandit in timpul emisiunii lui badea stand shi cronometrand minutele alocate acestui subiect k uite tipa asta poate fii shi este o oarecare persoana shi acelashi lucru putea fi spus despre oricine deoarece totzi au defecte, unii de ordin pshic altzii de ordin fizic sau ambele dar nu vad de ce ar avea dreptul badea sa atace pe cineva shi asta in direct pe post. mai ales ca persoana aleasa fiind arhinecunoscuta…In alta ordine de idei cred ca shi tu la fel ca shi mircea badea, lasand la o parte motivul confundatzi dreptul la libera exprimare cu atacul nejustificat….gusturile se discuta intr-adevar…dar la un moment dat rishti sa ajungi in grupul unor tzatze care stau la barfe in miez de noapte…eu credeam ca nu noi barbatzii avem aceasta boala incurabila a barfei, dar se pare ca unii tzin neaparat sa ne contrazica din cand in cand…….Sper ca m-ai intzeles acum shi sa shtii ca eu nu-tzi port pica la fel cum nu port nimanui, dar totushi m-ash gandi bine inainte sa spun ceva, mai ales cu intentzia de a jigni pe cineva!!! Oricum fiecare procedeaza asha cum crede de cuviintza asha ca umorul shi sarcasmul tau ma lasa rece…vrei sa pari un tip “dezghetzat” dar sincer pari cam “fortzat”

  • Adrian O. 8 February 2008, 02:30

    Uita-te la “Last 20 Referrers” de pe traficul fetei. Sint zoso, olix si piticu in 99% din cazuri :))

    Adrian O.’s last blog post..Old and new

  • Aurel 8 February 2008, 10:08

    Pai hai sa-mi dau si eu cu parerea la spartu targului:
    -Mircea Badea e un tip ok din foarte multe puncte de vedere; de foarte multe ori ii dau dreptate.
    -de multe ori sare calu si ma cam irita.
    Pana la urma intrebare mea este: de ce s-a luta Mircea de fata? Ca are par pe maini? De ce nu se ia si de alte fete care au par pe maini? Cum de a ajuns tocmai la respectiva domnisoara? Poate stiti voi, sunt chiar curios…

    Cat despre calitatea blogului..nu ma bag in recenzii, vorba ta. Fata vrea sa devina jurnalist, punct.

    PS Apropo, ce au fetele cu par pe maini? Mie mi se par absolut nomale, uneori chiar mai normale.

  • nashu_mare 8 February 2008, 09:46

    Putty e un blogger vechi, cu continut propriu, cu public constant. E in blogroll-ul lui zoso de multa vreme, spre exemplu.

    Ma rog, cred ca ea e singura care va avea de castigat din treaba asta, i s-a facut publicitate, are deschidere, etc… Badea oricum nu va creste pe baza acestei magarii in niciun fel.

    nashu_mare’s last blog post..Writer’s blo(g)/(ck)

  • nashu_mare 8 February 2008, 10:36

    Poza aia era la piticu, cred, pe blog. In orice caz povestea asta e la fel cu “cum poti sa ai incredere intr-un blogger care are poze nude cu el pe blog? Sigur e mana lui Basescu aici, care vrea sa il infunde pe Orban”.

    Si da, Badea a luat-o din blogroll-ul lui Zoso, de aia nu a zis de unde a luat-o. Asta era evident.

    In orice caz, citeste-i blogul!

    nashu_mare’s last blog post..Writer’s blo(g)/(ck)

  • Dia 8 February 2008, 10:55

    Da pagina de pe hi5 i-a vazut-o cineva ? “i am a narcissistic bitch” …zice domnisoara :)) Asta da atitudine de viitoare jurnalista …direct la Cancan ajunge :)) http://www.hi5.com/friend/36460620–Roxana–Profile-html Enjoy :)
    p.s. : n-am vorbit de mult timp , dar iti citesc blogul aproape zilnic … deci in ceea ce ma priveste , n-am pierdut de tot legatura cu tine . haha ! te puuup :*

  • zetu 8 February 2008, 12:23

    Din pacate pentru tine, lumea se raporteaza prea putin la parul de pe maini, noroc cu Badea, c-a adus vorba de el, se raporteaza mai mult la numarul de neuron, capitol la care tu esti cam deficitar, in comparatie cu putty. N-o cunosc, dar scrie tare bine, iar tu, tocmai tu care scrii exact ca un pustiulache de 15 ani, acum te-ai gasit sa-i dai lectii. Problema epilatului se rezolva intr-o juma’ de ora, dar ce te faci mane, ca implantul de neuroni e cam riscant…

  • zetu 8 February 2008, 12:50

    Mane, nu-mi pasa daca se epileaza sau nu, e problema ei, eu o citesc, nu vreau s-o iau de nevasta. Iar la scris, e cu cateva clase pentru tine.
    A, da.. cat despre felul in care i-ai spus-o.. plm, mi s-a parut lame. Am inteles ca i-ai spus-o o data, dar sa mai revii.. si sa insisti pe subiect, mi se pare…aiurea rau de tot.

  • nashu_mare 8 February 2008, 12:59

    Oli, daca nu ai citit blogul ei de unde stii cum e blogul ei?

    Da, scrie “peste” mine, dar blogul meu este un blog cu tenta personala, relativ pentru prieteni si cunoscuti si pentru oricine care vrea sa “intre” in grupul asta.

    ….

    Eu scriu pe cu totul alte teme fata de ea, scriu simplu, fara complicatii si incerc sa fiu simplu. Atat.

    nashu_mare’s last blog post..Writer’s blo(g)/(ck)

  • INconstantIN 8 February 2008, 13:31

    Olix, de ce esti rau?:))

    INconstantIN’s last blog post..UPDATE for the Microsoft Yahoo! Deal: Microsoft, Yahoo! and Google. Giants in Combat

  • Dojo 8 February 2008, 15:01

    Ca si femeie ce sunt as turba sa fie parul pe maini atat de lung. Mi se pare scarbos sa mai ai par pe maini, chiar daca unele inca nu se sesizeaza. Nu discut despre cel axilar sau pubian ca mi se face greata.

    E clar ca ar trebui sa se duca la cosmetica si sa dea jos minunea. Chiar daca nu este exagerat de urat in sine, dupa ce il va da jos prima data nu va mai dori sa vad fir. Piele catifelata si perfect curata .. sigur va merge lunar la “despadurit”. Sunt deja ani de cand nu prea mai prezint par prin zonele in cauza si zau ca viata este mai frumoasa. Si ceva imi spune ca si iubi meu este incantat :D

    Dojo’s last blog post..Trece timpul ..

  • Cristina 8 February 2008, 17:08

    Nu inteleg care e problema?

    Credeti ca toate femeile sunt destul de nebune ca sa se epileze pe maini? E destul ca au 3 locuri de epilat. In plus, pe mana de ce sa te epilezi?

    Astea sunt idei ale unor freaks care nu vor sa aiba par decat pe cap. Sau au prieteni autoritari care vor sa aiba prietene “gaini rase”.

    Vorba zicalei “Daca nu te doare, de ce sa te legi la cap? “

  • Cristina 8 February 2008, 17:13

    aaaa…si revin…daca nu ma epilez pe maini…inseamna ca sunt padure in restul locurilor? MAMA DA CE PREJUDECATI AVETI MAI NOI oameni fara neuroni la ora asta.

  • Forăstgampescu 8 February 2008, 19:03

    Olix, tocmai vorbeam cu un prieten si discutam de efortul intelectual pe care l-ai depus ca sa scrii postul asta. Ne intrebam : “oare cat a trebuit sa-si biciuiasca neuronii ca sa nasca asa ceva” sau “are rumegus in creieri si i l-a dictat creatura mircea badea”. Cum e?

    Cat de usor cazi in penibil si ce greu iti dai seama. hehehe
    Cat despre comparat calitatea blogului lui putty cu al tau, ai dreptate nici nu e cale de comparatie. :)

  • Forăstgampescu 8 February 2008, 19:11

    Si cum ai ajuns la concluzia asta: “cum dreq sa nu te iei de o fatuca asa cum e asta, cand o vezi cum e si ce are in cap” ?

    Baidauei, esti bestial!

    Forăstgampescu’s last blog post..Sunshine

  • Andu 9 February 2008, 01:43

    Hehehe, dar nu numai ea a facut trafic. Vad ca si tu ai crescut in comentarii. Spor in continuare.

    Acelasi copil care s-a amuzat teribil aseara,
    Andu.

    Andu’s last blog post..Vocile propriului taram

  • A lu' Zamolxis 9 February 2008, 06:09

    olix, m-ai dezamagit profund :(

  • Bancheru 9 February 2008, 21:26

    ce ar trebui sa fac si eu ca sa ajung subiect de discutie,sa ma arunc de pe bloc si dupa sa scriu pe blog cum ca am trait :)))) ar de destul de palpitant

    Bancheru’s last blog post..Test de fidelitate

  • Raluq 10 February 2008, 23:37

    ….criminal subiectu’ :))) hmmm eu am gasit un vechi admirator inrait de-al fetei…cine are timp sa citeasca articolu’ lu’ crestinu asta :D..zice ca s-a “indragostit”..de una Rxn sau putty sau shanti_devi_35(si cred ca asta-i ID-ul ei de mess :D )…ghici cine ? Mrs bush..a noastra ! :P

  • Levy 27 February 2008, 20:47

    Eşti tare omule!sunt într-a doisprezecea,dar nu trece noapte fără să râd umpic de ţara asta ,,faină” în care suntem captivi,pt că nu prea avem de ales!înfine,mi-a plăcut critica la adresa celor de ,,laBacău” cu olimpiada de română!tot aşa si pe viitor!

  • Pingback: Sa ne pastram punctul de vedere 14 December 2018, 12:56

Post a comment