Top

My favourites :D

Ritter sport

Sunt obsedat de ciocolata cu alune si in special dupa Ritter Sport !! In fine, in general imi place ciocolata si daca are ceva in ea (alune, crema) o mananc, dar nu prea-mi place ciocolata amara sau cea simpla cu lapte.

Zilele trecute imi spunea cineva ca nu suporta ciocolata cu alune, ci ca o prefera pe cea cu lichide in interior si atunci mi-am adus aminte de bomboanele cu rom in interior :)

Ia sa vedem ..

[poll=5]

p.s. daca mai exista si alte feluri de ciocolata astept sugestii :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • RainyDay 5 February 2008, 19:40

    imi place cicolata simpla cu lapte, preferabil Milka.

  • Coral 5 February 2008, 20:11

    Cu menta :D aia after eight

  • RainyDay 5 February 2008, 20:18

    gata, am votat. ma duc sa-mi cumpar niste ciocolata. portia pe ziua de azi. :))

  • Dragosm 5 February 2008, 20:21

    ma cand am ciocolata prefer cu lapte sau cu alune, dar cand nu e de nici un fel prin casa, mananc si daia amaruie, mai pune mama la prajituri.

    Dragosm’s last blog post..S-o bulit telefonuu?

  • Doro 5 February 2008, 20:49

    Iubesc Rittersport mai mult ca oricare altă ciocolată de pe lumea asta. Şi dacă se poate, aleg neagră sau cu alune, însă pacheţelele alea nemţeşti de cubuleţe mici Rittersport (nu le-am văzut în România) sunt şi mai bestiale..

  • Razvan ( wolx ) 5 February 2008, 20:54

    After Eights si ciocolata cu multa cacao… cat mai multa cacao :).

  • alina 5 February 2008, 21:04

    imi place la nebunie ciocolata cu cafea (era de la poiana, aia era super bestiala), dar mananc si de la heidi. daca nu gasesc, mananc schoegetten cu caramel, milka cu caramel sau kandia cu tiramisu. olix, nici una nu este sus asa ca te intreb: eu cu cine votez?

  • alina 5 February 2008, 21:15

    alina’s favorite :D

  • Doro 5 February 2008, 22:42

    http://hometown.aol.de/SaMartschina/RitterSport.JPG se văd şi alea mici printre alea mari. Zic că sunt perfectă că ba guşti puţin din aia cu alune, ba din aia neagră.. pe urmă aia cu lapte.. şi aşa mai departe

    Doro’s last blog post..39 de dolari că a parcat prea mult

  • RainyDay 5 February 2008, 22:57

    ciocolata cu migdale! cum de am uitat de asta?! d-aia s-a apucat Andreea sa imparta piscoturi, i-ai dat tu o idee mai buna cu ciocolata! :))

  • mister1ous 6 February 2008, 00:00

    Ador Ritter Sport biscuits, dar si de la Lindt – cea cu chili [e super buna, amaruie, iar la final simti ca gura iti ia foc].
    Btw… o profa de la medicina interna spunea ca atunci cand mancam ciocolata, creierul primeste aceleasi impulsuri ca si cand facem sex… deci… pofta buna la facut sex :))

    mister1ous’s last blog post..Are you a brainiac?

  • iliana 6 February 2008, 08:20

    si mie imi place la nebunie ciocolata cu alune “Milka”
    nu e zi sa nu mananc o bucatica de ciocolata ,dupa ce am terminat liceul ,in vacantza am lucrat la un laborator de ciocolata (batoane de casa)…mancam ciocolata cu polonicul ;)

  • Bancheru 6 February 2008, 11:09

    Ador ciocolata Merci…:X:X:X

    Bancheru’s last blog post..Scurtele de fun

  • wassup 6 February 2008, 12:48

    aluneeee :X :)) ..pff.. ca nu imi aduc aminte acum (lapsus) cum se numea ciocolata aia a mea preferata cu alune. cand imi aduc aminte revin si iti zic, cu siguranta trebuie sa o incerci :D

    wassup’s last blog post..Leapsa cu promovare

  • Motrichia 6 February 2008, 12:54

    …Mie imi place cel mai mult ciocolata cu frisca…Nu suport ciocolata cu stafide…

  • Andu 6 February 2008, 14:36

    ‘ai mai. Cum poti sa-mi faci atat pofta nebuneasca de Ritter Sport. Te urasc pentru fapta ta.

    Brb, e timpul sa ma duc la magazin ca sa-mi indoctrinez sufletul cu aroma ciocolatei negre.

    Acelasi copil care iubeste ciocolata,
    Andu.

    Andu’s last blog post..In adancul sufletului

  • alina 6 February 2008, 23:15

    ma simt flatata!! multumesc Olix! :D ma duc sa pap cioco! vrea careva?

  • alina 7 February 2008, 15:44

    tocmai de aceea ma simt atat de speciala! ;;)

  • wassup 9 February 2008, 18:56

    am revenit cu numele cioco. : Nussknacker .. daca nu ai incercat-o … u must do it :X

    wassup’s last blog post..8 februarie ..

  • OLiX 9 February 2008, 20:18

    o s-o caut :) momentan numele nu-mi zice nimic

    OLiX’s last blog post..Mega party diseara la PARTYD !

  • Andreea 12 February 2008, 01:43

    Cu martipan..da’ ma gandesc ca asta intra la “cu alune sau MIGDALE” :)

  • alecsa 25 September 2008, 22:50

    primola cu lapte si cereale crocante ;)

Post a comment