Top

Inca un plagiat ?

Ce-mi vad ochii astazi in ziar?? Cica Marius Moga e din nou acuzat de plagiat :( Hai frate !! Iarasi ??

Cica piesa comopusa de Moga pentru Catalin Josan (megastarul) seamana izbitor cu piesa “Eternity” a lui Robbie Williams.

Le-am ascultat si eu, da, e adevarat, seamana putin, dar seamana pentru ca asa e stilul piesei, in rest nu mi se pare ca exista asemanari fooarte mari !

Ascultati si voi piesele si spuneti-mi si mie daca vi se pare plagiat sau nu !

Catalin Josan – When We Are Together

[audio:josan_together.mp3]

Robbie Williams – Eternity

[audio:robbie_eternity.mp3]

Deci ?? [poll=4]

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • danette 5 February 2008, 13:48

    Eu zic ca nu ….. sau cum spune o vorba din popor “seamana dar nu rasare ” …n-au si eu ce face saracii si atunci improasca cu noroi .

    danette’s last blog post..Uite stirea , nu e stirea …

  • marian 5 February 2008, 16:08

    seamana piesele insa nu cred ca e plagiat.

  • kittti 5 February 2008, 16:25

    Logic vorbind… din 7 note muzicale cam cate milioane de melodii crezi ca putem face fara sa se asemene putin asa…e aproape imposibil… E normal sa aibe anumite acorduri sau parti din melodii care sa se asemene.

  • kittti 5 February 2008, 17:29

    Dar in Romania se intampla multe… da ce sa-i faci

  • danmesser 6 February 2008, 00:46

    Seamănă puţin, dar poate că nici stilul ăsta de muzică nu e prea generos.

  • K.ro 6 February 2008, 02:00

    asta nu e plagiata …dar uitati-va ca am un articol pe blog cu piesele furate de moga..o sa ramaneti surprinsi , akolo nu ma insel ….sa vedeti big brown eyes si oficial imi merge bine si nai nai si mai multe…aa doar la dracula ,my love ..zic k nu e plagiata..pur si simplu aia s-a asemanat..

  • wassup 6 February 2008, 13:15

    singura asemanare e ca ambele sunt super melodii :))

    wassup’s last blog post..Logan Hatchback prins in flagrant

  • silversky 6 February 2008, 17:35

    Eu nu-l înţeleg pe Moga. Lansează super-piese ca “Angels” chiar în perioada de preselecţie pentru Eurovision, iar la Eurovision participă cu nişte greţuri de melodii ca cea de mai sus…Care e logica ?

    silversky’s last blog post..?Weeds? şi ?Mad Men? scapă de grevă

  • Wanna 6 February 2008, 23:40

    Nush…de ce te miri…really!

Post a comment