Top

De cand am aflat ca vine Kylie in Romania am inceput sa ascult albumul nou si de acolo m-au marcat 2 piese foarte dragutze care le simt ca vor fi viitoare hituri ;)

Inca nu stiu care din ele va fi urmatorul single, dar prima “In my arms” imi place cel mai mult !

[youtube h_UoNlRt2OU 415 347]

N-am gasit decat varianta asta din concert (care sper sa arate si in Romania la fel ca cel din frantza), iar un mic review gasitzi pe monden.info

Acum vine al 2-lea clip, gasit tot pe monden.info la piesa WOW !

[youtube SobKsDsRMyk 415 347]

E totusi ciudat ca ambele clipuri au aparut cam in acelasi timp, iar asta va insemna ca, cel putin in Romania, doar una din piese va ajunge probabil hit.

Voua care dintre cele 2 piese va place ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • marian 30 January 2008, 17:50

    piesa din primul clip e mai buna , cel putin asa mi se pare mie…
    si a doua e frumoasa :P

  • iulian 30 January 2008, 17:52

    prima piesa este super , am reusit sa vad si clipul :) in cele 15 min care a stat pe youtube si arata super misto

  • Pyuric 30 January 2008, 20:05

    La “Wow” l-am urcat eu deja… mai ramane “In My Arms” :P

    Pyuric’s last blog post..Moartea modei

  • Lumanari 30 January 2008, 20:40

    Piesa WOW e super misto. Chiar zilele trecute am citit ( nu mai tin minte pe ce blog ) despre melodia asta si am vazut asa fugitiv si cateva video pe Youtube :)

  • bugy 30 January 2008, 23:53

    “In My Arms” asta e the next single, se aude de mult la radio ;)

  • Pyuric 31 January 2008, 12:51

    Eu n-am auzit niciuna la radio da in fine :| Kylie a anuntat mai demult ca urmatorul single va fi “Wow”, a fost o surpriza ca a scos clip si la “In my arms”, si asta in acelasi timp… inca nu inteleg de ce, probabil unul e single pentru America, altul pentru Europa…

    Pyuric’s last blog post..What’s Sexy 2008 @ Victoria’s Secret

  • bugy 31 January 2008, 23:31

    pe student fm. e de mai mult timp chiar ;)

    dak vrei inregistrez. asta pt toti cei care nu ma cred ;)

  • bugy 31 January 2008, 23:49

    sau sa atragi.pe mine una ma atrage chestia asta. si sunt satula de kiss si 21. la ei ( fara suparare ), precum si la celelalte radiouri care dau publicitate multa e foame de bani. inainte ascultam mult kiss si 21, acum deloc. 2 melodii- publicitate, ar trebuii mai multa muzica ;) si unele piese necunoscute sunt foarte bune. dak nu risti, nu castigi . :D

  • bugy 1 February 2008, 00:06

    yep… asta e. piesa e chiar in top, e pe 15 si e in urcare . uite http://www.studentfm.ro/top30.htm

  • sbs_guy 6 February 2008, 13:04

    Sunt de acord cu Bugy…tinerii sunt foarte informati in legatura cu noile aparitii si se plicitsesc repede de hiturile pe care le dau majoritatea radiourilor. Student FM nu prea e promovat asa cum ar trebui.Multi ar pleca de pe kiss si 21 daca ar avea curiozitatea sa asculte ce se intampla si in restul spectrului FM. Eu de cand am descoperit Student FM nu mai suport sa ascult alte radiouri pentru ca au cea mai buna si mai diversa muzica. Chiar daca e dance in proportie de 90%, nu dau troncaneli ca alte posturi de acelasi gen.

  • OLiX 6 February 2008, 19:06

    @sbs_guy nu e chiar asa, poate ai vazut pe audiente sau o sa vezi ca o mica parte din populatia ascultatoare de radio asculta muzica dance/house, majoritatea prefera manele (pe care nu prea au la ce radio sa le asculte) sau peisele pe care le aud la toate celelalte radiouri, adica hiturile.

    OLiX’s last blog post..Anamaria Prodan noua Querida

  • sbs_guy 6 February 2008, 20:00

    Poate asa e, dar repet, asta se intampla din cauza ca oamenii nu stiu sa scape din rutina. de aceea radio romania actualitati este inca pe primele locuri chiar si in bucuresti. si eu ascultam raciouri cu hituri, dar am desoperit si la student fm o parte din aceste hituri, insa in variante remix foarte tari. in plus, dau si piese mai vechi tot remixate si parca simiti ca respiri dupa ce te-ai intoxicat cu acelesi variante date de toate radiourile. nici eu nu ascult de exemplu deea sau one fm pentru ca am sentimentul de care zicei tu, de necunoscut. la student fm parca e alceva….multe piese ca la alte radiouri, dar in variante mult mai ritmate. acum am vazut ca baga si hituri vechi in variante facute de DJ cunoscuti. nu stiu, sincer, eu nu imi mai explic acum de ce multi oameni, asa um eram si eu, asculta aceleasi cateva hituri si 20 de minute de publicitate pe ora la posturile mari. cred ca doar ca sa auda ceva cantand pe fond..

  • sbs_guy 7 February 2008, 20:14

    Da, corect. Pacat ca radiourile care vor sa aduca ceva nou pe piata nu au bani sa se promoveze ca cele din trusturile mari. La noi oamenii nu sunt foarte deschisi la ce e nou, ba chiar sunt reticenti la ideea de schimbare si accepta sa li se impuna obiceiuri de consum, in loc sa stea sa se gandeasca la ce isi doresc de fapt. Asta nu se intampla doar cu radiourile, ci cu toate produsele. Daca au o reclama buna si un ambalaj atragator, devin si cele mai bine vandute. Ajungi sa nici nu mai gandesti dupa o vreme…chiar daca nu iti mai place, tot pe ala il iei de pe raft. Pacat, suntem mult prea usor de manipulat si mult prea lenesi in gandire.

Post a comment