Top

Smile, spring’s coming !

Spring’s coming

Am o gramada de idei in cap cu care as vrea sa incep insemnarea asta pe blog si nici nu stiu ce sa fac :)) Asa ca l-am inceput cu fraza care tocmai se termina aici :D

Dupa ce am pus titlul am dat un search pe google dupa o poza care sa reprezinte primavara si poate sa ma faca sa zambesc. Totusi, astazi cand am vazut vremea superba de afara am zambit ;) Imi place sa zambesc cand vad cer senin, soare si poate si cateva grade in plus in termometru, dupa o perioada in care gradele abia abia ajungeau la zero.

Ieri dimineatza ningea, astazi dimineatza era frumos si simteam ca vine primavara cu adevarat ! Suntem in 29 februarie (as vrea eu) ianuarie si sper ca luna februarie, care abia vine, sa fie ceva mai calduroasa.

Nu-mi place frigul, nu-mi place zapada si mai ales toata nebunia aia neagra si mizerabila care se creeaza in anotimpul friguros.

In afara de iarna imi plac toate celelalte 3 anotimpuri:

  • primavara pentru ca incepe sa se incalzeasca, florile incep sa se incalzeasca si natura incepe sa .. zambeasca (versuri nenicule :)) )
  • vara pentru ca e cald si bine, vin concediile si pot umbla in maneca scurta prin oras
  • toamna e frumoasa si ea, e frumos sa vezi frunzele cum cad si e buna si temperatura aia de maxim 20 de grade. E ca primavara, doar ca .. invers, dar asta probabil stiati si voi deja, nu? :) Cred ca pan` la urma imi place doar inceputul toamnei :D

Nu, nu sunt melancolic, doar sunt bucuros ca incepe sa se incalzeasca si chestia asta ma face sa zambesc !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • andra 29 January 2008, 15:49

    acum 2 zile am vazut ghiocei in fata la faculta, doamne ce happy m-am simtit ca vine primavara :), deci te inteleg

  • kittti 29 January 2008, 16:02

    Adevarul este ca atunci cand vine primavara, dupa o iarna friguroasa si plina de ganduri intunecate, parca iti mai vine sa zambesti. Te trezesti la viata, asa parca ai mai mult chef de viata, de zambet de iesit cu prietenii de vorbit si de bloguit:) e frumos cerul asta bleu imi incanta simturile.
    Sa ai o zi buna ca cerul de afara:)

  • kittti 29 January 2008, 16:09

    You allready did that… :( da trecem cu vederea

  • OLiX 29 January 2008, 17:37

    Apropo de iarna, tot am vrut sa spun asta dar am tot uitat :)) La inceput ne-am tot plans ca nu avem zapada, iar mai apoi am primit la zapada de n-am mai putut :))

    OLiX’s last blog post..Redbull

  • K.ro 29 January 2008, 16:40

    da..dar totusi eu prefer vara :d ..

    K.ro’s last blog post..Save or cancel Mix .Mixat de Dj Swamp

  • Adrian O. 29 January 2008, 17:06

    Desi imi place iarna (sarbatori, snowboarding, concediu), cred ca e deja timpul sa treaca. A fost destul pe anul asta. Asa ca “aprob pozitiv” orice petitie pentru venirea mai rapida a primaverii :)

    Adrian O.’s last blog post..Kingdom of Talossa

  • UrbanReality 29 January 2008, 19:09

    Vine vine primavara
    Se asterne-n toata tara
    Floricele pe campii
    Hai sa le-adunam, copii

    Creste creste iarba verde ;)
    Ciocarlia-n nori se pierde
    Haideti s-ascultam copii
    Al ei cantec din campii

    Cucu cucu striga tare
    Picpalacul-n lunca sare
    Mieii zburda pe campii
    Haideti sa-i vedem copiï

    Raporteaza o eroare

    UrbanReality’s last blog post..Sa visam .

  • iliana 29 January 2008, 19:20

    mai e un pic pana vine primavara …vizez si eu la ziua o zi de primavra …imi place cand toti pomii infloresc , inverzesc , iarba e cruda ,iar mirosul florilor te ametesc …pana trece o rabla care te asfixiaza de la mirosul de gaze …oribil :(

  • danmesser 29 January 2008, 20:33

    @UrbanReality: raportez o eroare – pitpalac, nu picpalac :)

    I was born in August. Ce dor îmi e de alea 43ºC! :)

  • Alex 29 January 2008, 22:58

    hmm … iarna nu-i bine ca-i frig shi ” floshcaiala ” suport mai bine frigul decat caldura :D .. primavara e ok .. nu e nici frig dar nici cald .. placut … vara cald noaptea = infernal :D … toamna … multe ploi … acceptabil :D … ( i like walking in the rain cause no one can see im crying ) :D