Top

RedbullLa parterul cladirii unde avem birourile avem un automat de unde-ti poti lua un RedBull cu 5 lei. Si ieri, dar si astazi mi-am luat cate unul, asta pentru ca pe dupa-masa incepe sa ma prinda somnul.

Astazi am umblat prin birouri cateva minute cu RedBull-ul in mana si vreo nu mai mult de 4 persoane mi-au spus sa nu mai beau asa ceva ca miroase urat, ca cineva a facut hemoragie la stomac, etc etc

Voi ati avut probleme din cauza RedBull-ului ??

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • OLiX 29 January 2008, 18:27

    Nu prea-s fan de cafele si nici RedBull nu beau prea des, da` nah mai fac exceptii. Cafele daca beau de obicei 1-2 pe luna e ok :))

    OLiX’s last blog post..Redbull

  • mister1ous 29 January 2008, 18:06

    Da… e daunator.
    Stiu mai multe persoane care au facut reactie anafilactica [un fel de alergie] de la taurina pe care o contine si alte persoane care au facut ulcer si apoi hemoragie digestiva din cauza consumului frecvent de Redbull.
    Asa ca… las-o mai moale!
    ;)

    mister1ous’s last blog post..Vino? nu-i tarziu!

  • danette 29 January 2008, 18:16

    Nu,in vara trecuta , la mare , am luat la oferta , dar cand am vazut ingredientele din care este facut …..tot felul de aditivi, acizi , etc., m-am lasat pagubasa! Sfatul meu…tot mai buna este o cafea!

    danette’s last blog post..Uite stirea , nu e stirea …

  • Alex 29 January 2008, 18:44

    daca bei cate 1 nu cred ca e vreo problema … daca bei de la 3 in sus / zi e nasol , da … poti face ceva la stomac … shi eu am auzit ca a murit unu … pt ca a baut vreo 5 :) ….
    PS : sa nu incerci mentos cu cola. BUM :))

  • iulian 29 January 2008, 19:00

    la cat de des bei tu nu iti face nimic rau :)
    asa el este cam nasol din cate stiu eu in franta este interzis …….

  • iliana 29 January 2008, 19:08

    am baut si eu sa vad cum e …neinteresant…
    cafea foarte rar…
    am incercat intentionat mentos cu cola la servici …mare zarva ….si nu am patit nimik…;))

    dar cola mi-a pus capac ,acum 2 ani intr-o seara am baut o sticla de cola 2 l , n-am dormit toata noaptea ,iar a doua zi dureri de cap am luat un antinevralgic si o fiola de algocalmin…am ajuns in perfuzie la spital si doua zile nu am stiut nimik …

  • m. 29 January 2008, 19:13

    ei, lasati! bine ca beau ei cola, mananca ciocolata, beau cafea, fumeaza… dar nu beau redbull! suma mizeriile ingurgitate ramane mereu constanta :)

    m.’s last blog post..mean lean fighting machine

  • K.ro 29 January 2008, 20:15

    nici eu nu sunt fan cafele sau energizante..prefer ciocolata calda,capucino,cola..am inceput s detest alcolul d cand gust numai asha cv.. d revelion si ziua urmatoare am tinut-o numai in energizante si am fost k un zombie..nici nu m mai opream ..bagam unul dupa altul..

    K.ro’s last blog post..DJ Faibo X prezinta preview mixtape “PROMO TESTE (SUFLETUL ORASULUI)”

  • nashu_mare 29 January 2008, 20:21

    Am auzit ca Red Bull contine sperma de taur. Nu mai bea!

    nashu_mare’s last blog post..Writer’s blo(g)/(ck)

  • danmesser 29 January 2008, 20:26

    De 5 lei îmi iau două portocale, le storc, beau sucul, mestec pulpa, ronţăi coaja şi mai scuip şi seminţele :)

  • Alex 29 January 2008, 22:10

    @ Iliana – daca ai timp cauta pe youtube mentos cola :P … cateva reactii

  • iliana 30 January 2008, 08:46

    asa e Olix, acuma nu mai beau cola….
    ultima data am baut anul trecut cand am facut experientza cu mentos …
    o venit un coleg cu povestea ca cineva o murit ca o baut cola cu mentos …a doua zi am testat …
    prima data am pus cola intr-un pahar si apoi o pastila de mentos …o mica reactie …am mestecat alta pastila de mentos si am baut cola in care am pus mentosul ….:)),

    da Alex o sa ma uit …

    tot cu cola am amestecat lapte ptr cafea “completa” …mai fac eu combinatii si mi-am dat seama ca pot sa manac orice combinatie ca nu am probleme …
    eu nu manac paine de loc ….se mira colegele cum pot manca slanina fara paine …;))

  • kittti 31 January 2008, 11:56

    Daaaa, Redbull sux…asta daca nu e combinat cu ceva alcool. Am patit-o si eu de la Redbull, am lesinat… exact asta mi s-a intamplat dupa cateva guri din minunata bautura , si nu pt ca n-as fi mancat inainte sau ca eram prea obosita, pur si simplu. Ah si inca o chestie…un “detaliu” eram in metrou cand s-a intamplat povestea ca sa fie totul mai frumos…si mai cu suspans….So go ahead drink this fuckin’ shit..

  • OLiX 31 January 2008, 14:59

    da` inghetzata in mall tot nu-ti place :))

    OLiX’s last blog post..Pustiu

  • OLiX 31 January 2008, 15:01

    aaa, da:) gogosi erau :D

    OLiX’s last blog post..Pustiu

  • Pyuric 31 January 2008, 14:57

    N-am avut niciodata probleme :| Si beau chiar destul de des, de cativa ani buni… Valabil si pt Cola si cafea. O sa mor tanara, e clar =))

    Pyuric’s last blog post..Lil Mama feat Chris Brown & T-Pain – Shawty Get Loose

  • Pyuric 31 January 2008, 15:00

    Gogosi vrei sa zici? =))

    Pyuric’s last blog post..Lil Mama feat Chris Brown & T-Pain – Shawty Get Loose

  • Kittutza 27 March 2008, 02:07

    da…mi-a fost foarte rau.dar asta cand am baut RedBull dupa o noapte alba si pe stomacul gol…dar in rest nu…

    Kittutza’s last blog post..Miercuri…

  • Neo 15 May 2008, 03:44

    Pyuric : norocoaso, o sa ajungi mai rpd in rai si nu mai tre sa treci prin batranete :P deci beti cat pofteste sufletul, ca, cand moare trupul ramane sufletu’ eee filozof mai sunt :P

  • Ado 1 February 2009, 19:59

    salut! am 13 ani si la scoala in fiecare zi bau cate un energizant asa k nu am patit nik leam spus parintilor despre asta si au zis sa o las mai moale asa k nu depasesc 3 pe luna:)

  • aurora dragnea 9 December 2009, 14:15

    da intradevar,eu beau cam de un an de zile o cutie de red bull pe zi si de vreo 2 saptamani am vazut ca imi provoaca o alergie,un fel de urticarie care persista chiar si cu tratament medicamentos,disperata am cautat pe diferite situri sa vad daca mai are si alcineva aceasta problema si se pare ca intradevar el este cauza.

  • Alberto 2 March 2010, 07:58

    @iliana: Sincer nu pot sa imi dau seama cum puteai sa patesti asa de la o sticla de cola..
    Eu nu beau prea des cola…dar cand beau pot sa zic ca exagerez…singurul efect care m-il da…e ca stau treaz toata noaptea si pot sa imi vad de munca…
    Spre dimineatza (9-10) cad lat fara prea multe probleme sau dureri de cap:))

Post a comment