Top

50 de ani de lego !

50 de ani de Lego

Lego a implinit astazi 50 de ani de existenta !

Acum nu stiu daca in ziua de astazi se mai joaca vreun copil cu lego, dar eu, cand eram mic, n-aveam calculator, in schimb aveam o plasa mare de piese lego din care imi placea sa construiesc cate ceva !

Voi ati avut lego sau v-ati nascut direct cu tastatura in bratze ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Mihai Vasilescu 28 January 2008, 08:46

    Nu m-am nascut cu tastatura in brate… si evident aveam lego…
    dar mai era un joc foarte misto numit MECANO care era cu tot felul d chestiuni metalice cu care puteai construi tot felul d chestii haioase.. joc de surubarit..

  • Bancheru 28 January 2008, 10:03

    wow si inca cum… era mania cu lego si cu diverse jocuri pe’afara,gen ascunsea,castel sau ala cu Imparate Imparate…. mama ce vremuri..:D

    Bancheru’s last blog post..We have a winner!

  • Miriam 28 January 2008, 10:27

    ma bucur ca iti aduci aminte de lego…super fain te jucai! Acolo se vedea inventivitatea.

  • OLiX 28 January 2008, 12:00

    @Miriam daaa, tare mult imi placea cu lego
    @Bancheru ce bine era cand mai ieseam din casa..

    OLiX’s last blog post..50 de ani de lego !

  • OLiX 28 January 2008, 12:35

    eee, era un lux pe vremea aia sa ai HP :) da !

    OLiX’s last blog post..O chestie care ma bucura

  • kittti 28 January 2008, 12:30

    Lego era la putere pe vremea mea (ce urat suna..pe vremea mea…), apoi a aparut jocurile pe HP. Ce tari erau, Dizzy si toate celelalte.

  • Bancheru 28 January 2008, 14:53

    cei ala HP… nu cred ca l-am prins..

    Bancheru’s last blog post..Ce vremuri?

  • Mihai Vasilescu 28 January 2008, 22:32

    De fapt era HC… era un calculator antic din gama Spectrum… mergea cu programe rulate direct de pe discheta (de 750 KB) sau d p casete audio… era o adevara arta… Ecran monocrom cu rezolutie ceva gen 320×240 pixeli.. eheee c vremuri…

  • Alex 29 January 2008, 23:02

    Sega ? Terminator ? eu nam mai prins era Lego :D … anyway e frumos sa iti aduci aminte de trecut shi sa zambesti …

  • Scream 22 October 2008, 23:58

    Eu si acum(la 23 de ani) mai sunt pasionat de lego :D

    Daca mai aveti lego si nu stiti ce sa faceti cu ele, dati-mi-le mie, ca accept orice tine de lego :)

    add id-ul punkassscream in listele voastre de messenger

Post a comment