Top

Brainstation

Colegii de la PrimaTV fac un nou concurs pentru oamenii creativi !

Brainstation

Precum spuneam mai sus PrimaTV cauta oameni creativi, oameni care sa vina cu idei pentru un nou format de emisiune !

In prima etapa sunt asteptate CV-urile celor care doresc sa participe la acest concurs, apoi, in functie de CV-uri si motivatie vor fi alese 30-50 de persoane care vor intra in joc.

Urmatoarea etapa consta in formarea unor echipe de cate 3 persoane, acestia vor trebui sa dea un nume echipei si sa puna osul la treaba ! Fiecare echipa va trimite catre PrimaTV intre 6 si 8 idei de format de emisiune TV.

In functie de ideile primite se va face o noua selectie, iar dupa aceasta vor ramane 10 echipe a cate 3 oameni fiecare.

Etapa finala se intampla pe 29 februarie si 1 martie (a.c.). Atunci se vor strange toate cele 10 echipe, impreuna cu juriul de la PrimaTV, iar in cele 2 zile echipele vor trebui sa-si dezvolte ideile, indrumati fiind de membrii jurilui.

La finalul primei zile (29 feb) numarul echipelor se va injumatati, iar la finalul celei de a 2-a zi va fi aleasa echipa castigatoare. Fiecare dintre cei 3 membrii ai echipei castigatoare va primi din partea PrimaTV cate 1000 euro pentru efortul depus.

CV-urile se pot trimite la adresa de mail brainstation@primatv.ro ! Bafta MAXIMA !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • danmesser 25 January 2008, 02:48

    La banii ăştia… măiculiţă, ce de idei îmi vin :))

    danmesser’s last blog post..Un UPC bun e un UPC mort

  • Marius 1 February 2008, 13:43

    Ideea e interesanta. Nu stiu cati o sa se intereseze pentru asa ceva, dar totusi….

  • Grig "eXTZ" Vlad 1 February 2008, 21:01

    Sper sa-mi accepte tentativa de CV :D cu putin noroc poate ajut si eu la proiectul asta .. nu`i vorba de bani lol , cat despre experienta :) va salut si .. spor la scris siviuri d`alea

  • neuronu 2 February 2008, 00:47

    Prima Tv ar trebui sa-l premieze serios pe ala care a venit cu ideea asta de concurs. Pai, pt 3000 de euro (1000 x 3 membri), Prima tv se alege cu o multime de propuneri de formate de emisiuni, probabil ca cele mai multe nefolositoare, dar macar una daca e buna tot s-au scos.

    Parerea mea ca sau chitrosit la bani. Puteau sa fie un pic mai stimulativi.

    neuronu’s last blog post..Una scurtă!

  • Aurel 8 February 2008, 10:23

    Sal Oli,
    Hai sa-ti spun o chestie oarecum off topic. Mai creativi si haiosi ca cei de la Modenii nu va avea Prima si vreotelevinziune din ro niciodata. Sunt cei mai tari pe nisa lor (bineinteles, cu stima si respect, si Divertis sunt la fel de buni), si mi-e drag de ei, sunt de-a dreptul admirabili.
    Consider totusi emisiunea insuficient promovata sau poate trebuie incercat un alt gen de mesaj in promo.

    Cat despre idei de emisiuni, parca cineva de la Prima, (Ernest mi se pare, intr-o emisiune “trenul vietii”) remarca foarte sincer ca o televiziune comerciala, inclusiv Prima TV are o politica foarte clara dupa care se ghideaza in acest business: audienta!
    Deci ar trebui sa ma gandesc la ceva de scandal, parca asta vinde cel mai bine. Ok, sa zicem c-am pierdut deja 1000 de euro, sau am ratat sansa ce ni s-a oferit noua, muritorilor de rand.

    Multe bafta concurentilor, si luati-le banii!

  • Grig "eXTZ" Vlad 12 February 2008, 13:39

    hmm .. am fost selectat. Ok , dar trebuie sa-mi fac eu echipa din .. cunoscutii mei sau din ceilalti selectati?

  • Brain station 12 February 2008, 14:39

    Fiecare concurent isi va forma echipa cu cine doreste el: prieteni, colegi etc.
    Adica: fiecare concurent alege inca o persoana sau doua din grupul lui de cunostinte, cu care va face o echipa si care va trebui sa-i dea un nume.

  • Brain station 12 February 2008, 14:40

    ….si careia va trebui sa-i dea un nume.

    Sorry :P

  • Grig "eXTZ" Vlad 12 February 2008, 15:15

    thankz :) nu stiam sincer

  • Grig "eXTZ" Vlad 15 February 2008, 00:42

    Pfaai! Am pus acolo ca fac singur si dupa aia m-am uitat mai atent la conditii (MINIM 2 PERSOANE) wtf ? ca am trimis deja mailul cu formatele de emisiuni propuse de mine. Acum aj vrea sa mai bag un prieten in toata treaba asta care sa ma ajute dar lol , n-am dat detaliile echipei , am zis ca fac singur. HELP?

  • Octavian Remus Grecu 24 February 2008, 19:35

    Am si eu o intrebare pt Brainstation.
    O sa ne trimite-ti un mail cu cei care s-au clasat in primele 10 echipe, sau cum vom stii ce am facut?
    Multumesc mult.

  • Ana Cristina 25 February 2008, 00:29

    Constat cu parere de rau, ca oricat am incerca sa sa evoluam, dam inapoi ca racul…… Observ asta cu parere de rau la tineret, care in loc sa vina cu propuneri de emisiuni educative si culturale…nu, cum asa…. la ei scandalul e in floare. Cum vreti voi ca romanii sa se destepte?..prin realizare unor emisiuni de toata jena? Nu prea cred. Asa ca sa nu va plangeti de atata prostie…ca si voi contribuiti la ea……
    Desteptati-va putin si observati ca avem nevoie de emisiuni educative si sa promovam valorile culturale ale tarii……

  • Grig "eXTZ" Vlad 25 February 2008, 00:34

    Constati si tot constati. E parere ta draga Ana .. eu stiu ce idei de emisiuni am dat :) si nu prea se incadreaza in descrierea ta. Sarut mainile si tot asa

  • Ana Cristina 25 February 2008, 00:50

    Sincer as fi bucuroasa sa vad idei interesante din partea participantilor……pentru ca sincer Prima TV are nevoie de o emisiune cultural-educativa. Emisiunile de divertisment de la Prima TV sunt foarte bine realizate, dar parerea mea e ca ar trebui sa existe o gama cat mai variata de emiusiuni pentru toate categoriile de telespectatori.
    Remarca mea a luat nastere din opiniile pe care le detin anumite persoane. Sper ca emisiunea castigatoare sa fie cat mai originala si interesanta,… si decenta (foarte bine spus).

  • Grig "eXTZ" Vlad 25 February 2008, 00:54

    ideea e sa aiba o nota de originalitate si sa nu mai fie si prin alte parti , pe la vecini mai exact. scuza-ma dar nu cred ca evaluezi situatia corect :-/ si emisiunile propuse de echipa mea :) sunt ok ( ca altfel nu le mai propuneam nuh ? :)) ) MULTA BAFTA PARTICIPANTILOR!

  • Octavian Remus Grecu 25 February 2008, 01:11

    Citandu-l pe Aurel “Deci ar trebui sa ma gandesc la ceva de scandal, parca asta vinde cel mai bine”, —- nu sunt de parere cu acest gen de emisiune DE SCANDAL, aproape toate televiziunile au mai mult sau mai putin emisiuni de scandal, macar la PRIMA TV vreau sa vad altceva si am pretentii de la aceasta televiziune. Sunt perfect de acord cu Ana Cristina, pentru o emisiune cultural educativa sau orice fel de emisiune din care ai ceva de invatat. Suntem destul de saturati de emisiuni de doi bani, care nu reprezinta nimic pentru societatea romaneasca si din care nu ai ce invata absolut nimic.
    Sper sa castige cel mai bun si juriul sa faca alegerea corecta pentru a difuza o emisiune care merita sa fie la PRIMA TV.
    Va multumesc.

  • Grig "eXTZ" Vlad 25 February 2008, 01:12

    haha .. imi miroase a ipocrizie :) dar e numai parerea mea

  • Ana Cristina 25 February 2008, 01:23

    Cine a spus ca o emisiune culturala nu are rating mare?……….hmm
    Vlad nu te mai ataca atat; nimeni nu face aluzii la tine si la propunerile tale.
    Am o intrebare: in final: formate de emisiuni mai bune, mai dragutze si decente sau stirile de la ora 5 si telenovelele ???

  • Octavian Remus Grecu 25 February 2008, 01:25

    Se vede ca numai parerea ta este, am spus ceea ce cred ca e mai bine pentru a fi difuzat la televiziune si asta nu inseamna ca ceea ce spun eu sau altcineva este ipocrizie, fiecare are dreptul la replica si a-si spune punctul de vedere. Fiecare participant isi apara ideile si asta este foarte bine, dar v-om vedea la final care va castiga – o idee de scandal, sau una mai logica si culturala?
    Asta ramane de vazut.

  • Grig "eXTZ" Vlad 25 February 2008, 10:41

    :)) Ana .. cine se ataca ? eu ma distrez :* faci aluzie la toate emisiunile sau tu nu vezi ce scrii? Toate emisiunile si proiectele de pana acum includ din pacate si propunerile mele. Va rog sa nu o mai ardeti in ipocrizii de doi lei avand impresia ca sunteti niste oameni culti si elevati. Ideea e ca tot ce scoate profit ramane in grila de programe (like it or not). Si daca s-ar pune in program emisiunea aia culutral-educativa (viata satului) sigur v-ati uita la stirile de la ora 17 pe PRO :)) abiss ajunge dragilor ..

    *Ana : de ce stirile de la ora 17:00 nu ar fi frumoase ? (gandeste-te si asa)

    * Octavian : eu ti-am zis a ce imi miroase mie (esti cumva sotul Anei?)

    Realitatea e alta din pacate (sau fericire) si anume ca publicul din romania inca mai iubeste scandalul la tv (asa zisele REALITY show-uri). Sincer sa fiu , printre ideile mele de emisiuni am inclus si ceva de gen (pt ca se cere nu?) dar e mult mai light si mai cu stil decat orice vezi la tv acum.

  • Octavian Remus Grecu 25 February 2008, 21:01

    Salut Grig!
    Mai eu nu am nimic cu nimeni, mai ales cu tine, mi-a facut placere sa comunicam pe acest Blog, chiar imi pare bine ca au fost pareri PRO SI CONTRA, inseamna ca o sa iasa ceva frumos. Eu doar mi-am spus punctul meu de vedere si cum vad eu o emisiune la Prima, altceva decat la celelalte televiziuni si nu uita ca ar fi original sa nu copiezi alte genuri de emisiuni de la alte posturi concurente: de ex: STIRILE DE LA ORA 17 care le cunosc toti prin specificul lor sau alte genuri de scandaluri. Ai perfecta dreptate si iti respect ideile pe care le-ai propus, ca acest gen de emisiune sau stiri inca mai prind in ROMANIA dar trebuie sa luam in calcul si alte genuri de emisiuni care prind la fel de bine ca cele mentionate mai sus.
    Pentru curiozitatea ta, vreau sa-ti spun ca nu sunt sotul Anei, am 21 de ani si nu sunt casatorit, doar ca mi-a placut ideea ei si am sustinut-o.
    Mi-ar face o deosebita placere sa ne putem cunoaste la PRIMA, si sa vorbim mai multe.
    Pe curand!

  • Grig "eXTZ" Vlad 25 February 2008, 22:21

    !Well That Was FairPlay! // Stai linistit ca nici eu n-am nimic cu tine .. dah :) ar fi o treaba sa ne vedem la PRIMA ehh ? :D

    Multa bafta!

  • Grig "eXTZ" Vlad 28 February 2008, 16:13

    Haha!! Ne-am calificat .. care mai sunteti anuntati telefonic de la PRIMA postati aici .. ne vedem in Bucuresti maine la 10:00 :)) \:D/ Dwooaamnee ce misto!

Post a comment