Top

Propuneri pentru Yahoo Romania

Toata lumea stie deja ca Yahoo vine in curand in Romania. Toata lumea a vazut, probabil, ca in Yahoo! Messenger exista emoticoane si audibles costumizate pentru multe tari/regiuni/natii ..

Noi, la emisiunea din seara asta de la radio le-am propus ascultatorilor sa ne sugereze ce emoticoane sau audibles ar propune pentru cei de la Yahoo, cand vor veni in Romania. Trebuiau sa fie emoticoane care sa ne reprezinte pe noi ca romani.

Iata rezultatele:

emoticoane:

  • care se scobeste in nas
  • care face cu mainile ca Jiji Becali
  • care scuipa,
  • rrom (negru),
  • care da din buric,
  • buzat si cu mult ruj gen Oana Zavoranu
  • aurolac, care sufla in punga
  • cersetor
  • care spala parbrizul
  • invizibil (sa se numeasca Elodia)
  • cu pantaloni taiati (ca fetele de la Trident)
  • care arunca cu bani / care-si lipeste bancnote pe frunte
  • cu shaorma
  • cu shuvitza, ca Base
  • emoticon Gutza !! (in loc de cel care e :D, asta sa aiba si mustatza si breton si sa fie :G !! )

audibles:

  • cu “primiti cu colindul”
  • cu Jiji Becali si rasul lui
  • cu Vadim, medicamente si 220v

Noi am ras cu lacrimi la fazele de mai sus si sper sa veniti si voi cu niste propuneri la fel de haioase, ca sa completam lista :) Aveti aici o mica parte din emisiune, in care vorbeam despre avatarele si audiblesurile pe care le propuneam noi :G

Astea le-au inventat ascultatorii nostri si noi. Tu ce propuneri ai avea pentru avatare sau audibles pentru Yahoo, atunci cand vor veni in Romania ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Rainy Day 23 December 2007, 02:17

    Audible care vorbeste ca Marean, primarele de la sectorul 5 care-l avem. Sau audible cu “sticleeeeee cuuumpaaaaaar”, ee? ce zici? :G

    am ras cu lacrimi in seara asta, geniala ideea si emisiunea.

  • OLiX 23 December 2007, 02:19

    :))) ala cu sticlele-i mai tare :))

    da, a fost bestiala emisiunea :G

  • Schumi 23 December 2007, 04:28

    Audible-uri cu injuraturi, neaparat. Si niste claxoane de nervosi blocati in intersectie pe post de bazz.

  • Anonymous 23 December 2007, 19:22

    audible cu “fiare veeechi, fiare vechi luaaaaaam!” sau cu “3 la 10 mii”!

  • Un om normal 23 December 2007, 20:33

    Olix, esti (aproape) de aceeasi varsta cu mine, asa ca trebuie sa iti aduci aminte de: Sifoane, sifoane (si insotit de o talanga, din care suna nenea cu sifoanele). Ce zici? Merge?
    Si mai era una: Marci, dolari, actiuni :)) Se mai schimba moneda, dar esenta ramane.

  • undo 24 December 2007, 04:04

    tare ideea… propun si io telefoane, cartele, incarcatoare a la big berceni si buna seara a lu garcea…

  • Danette 24 December 2007, 07:39

    Audible cu ” Hi, I`m Elodia” …

  • EmPeTrEi 24 December 2007, 18:30

    Audible care vorbeste ca Cioroianu…good point,good point:)…si sa arate si degetu’:)

  • OLiX 24 December 2007, 23:10

    foarte tari propunerile ;) thanks a lot de comments !

  • aadryanaa 12 January 2008, 16:53

    ala-i guta !? Mie imi seamana cu Hitler :P hihi

  • Marius 13 January 2008, 11:40

    Nu va bateti joc d yahoo cu gutza :| . Fiti seriosi, da`l in mm, nu are rost sa il puneti :|

  • AudCuloriVadVoci 1 February 2008, 12:03

    E prea tare dar cum a spus si marius, faceti de ras yahoo cu inaptu asta :|

    AudCuloriVadVoci’s last blog post..Interviu Guta 2008

  • Andrei 4 March 2008, 12:57

    Hitler?

  • Kineticalism 9 March 2008, 01:58

    Hai sa fim si noi putin seriosi! Am gasit din intamplare un link de myspace care contine o melodie “yahoo all stars” merita ascultata si promovata de Yahoo! http://www.myspace.com/misterboogie dati’va si voi cu parerea! ;)

  • pascalin 15 March 2008, 02:43

    continuati sa visati oameni buni … ceea ce faceti voi acum , sau mai bine zis, la nivelul la care ati ajuns voi , am ajuns si eu acum un an de zile, dar problema e ca mai exista si progres. E chiar bine ca va ganditi la teme pt audible , mai rau e ca nimeni nu le pune in practica, si chiar daca le pune cineva, o face de pomana . Am patito pe pielea mea asa ca mam saturat de promisiuni ca se rezolva sau ceva de genu.
    sa nu ziceti ca am ceva cu voi …
    http://pascalin.xhost.ro/portofoliu_flash_audible_yahoo.htm

    si alte concepte pt yahoo
    http://pascalin.xhost.ro/portofoliu_flash_yahoo.htm

  • Madhu 25 March 2008, 05:21

    Hi,

    could you please tell me how to create our own audibles in yahoo messenger,

    Thanks

  • S2O2 16 April 2008, 22:13

    audible cu ooooooooooooooooooooo viata mea =)) sau Banele ia vino tu la JIJI!!! SAU stai Bre ! nu vezi ca ma antrenez ce naiba =))

  • iuliux 8 June 2008, 21:39

    Cat timp in Top 9 “Cele mai devastatoare insulte World-wide” facut de Cracked.com, Romania apare detasat pe primul loc, cu o injuratura nu chiar… inteligenta, nu ar putea sa lipseasca de la Audible o … mama de roman, ceva.

    …nu vreau sa ma gandesc daca ar fi pus un moldovean sa ii injure…

    Ultima insemnare a lui iuliux este.. Astia chiar m-au copiat

  • MRcrispy 15 June 2008, 15:50

    HITLER are suvita si o mustata foarte ingusta \…nu e mai lata k nasu

    MORALA : NU SEAMANA CU HITLER!!! :))

  • cipoc 27 June 2008, 23:24

    cre ca ala ar fi preferatul manelistilor:P

    Ultima insemnare a lui cipoc este.. asa da!??

  • K9 29 June 2008, 22:40

    Ar fi tare un emoticon cu un emo care se sinucide;)):)):)):))

  • romanescu 30 June 2008, 23:28

    sa punem un emoticon` “pardon ca am sida ” folosit foarte des in locurile aglomerate ;))

  • sorin 16 July 2008, 22:58

    Cocalari si pitipoance. Manelist….si mai sunt si alte propuneri. :))

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Un altfel tip de publicitate

  • Symona 17 July 2008, 16:00

    emoticon: unu care mananca sarmale si mamaliga =))

  • Symona 17 July 2008, 16:00

    unu emoticon cu unu kre isi bate profu` :)):))

  • Symona 17 July 2008, 16:02

    un audible cu un emo kre se taieeee =))

  • Mihaita 27 July 2008, 17:25

    Faza tare e ca v-am ascultat in direct atunci si am murit de ras in masina :)) Gutzah ruleaza =))

    Ultima insemnare a lui Mihaita este.. Hai să râdem

  • uZZy TM 17 August 2008, 18:19

    mustaţa trebuia invers şi semăna mai mult cu ciacia guţă =))

    Ultima insemnare a lui uZZy TM este.. Bătălia Fonturilor

  • lacrima:P 28 August 2008, 19:13

    olix trebuia sa faca unul tip Garcea=))ce zici?pentru ca garcea a fost la romani candva un nume mare sau un emotion care face ca Ceausescu=)):))

    Ultima insemnare a lui lacrima:P este.. Mi-e dor……..

  • kaboom1 29 August 2008, 17:54

    emoticon emo pls si imi sparg monitorul :) :D

  • muriel 3 September 2008, 22:22

    cele mai tari emoticoane ar fi cu doi cersetori care isi dau cu punga in care sufla in cap in locul la x(

  • Giuco 16 September 2008, 18:27

    Emoticonuri belea (tre facute la caterinca):
    – sa semene cu Dan Diaconescu (ce moaca are ala)
    – un controlor de ratb sau nashu’ de pe tren
    – un smecher cu hartii de 1$ in mana
    – un gigolo cu caravana “din dragoste”
    – un cocalar cu 3 telefoane intr-o mana si 5 perechi de chei in cealalta
    – un gabor cu camasa descheiata, basca pe spate si sudoare pe frunte

    Ultima insemnare a lui Giuco este.. Scandal sau interese?

  • BeNassi' 21 September 2008, 18:29

    Cat de tare. :))

  • Giuco 23 September 2008, 14:32

    am mai gasit una:
    – un grasutz in salopeta si cu casca de protectie dand la un picamar

    Ultima insemnare a lui Giuco este.. Siteul e jos

  • b3b3 rau 28 September 2008, 03:58

    emoticonu’ gutza! OMG:))):)))=)))soooper tare nam ce zice:)))….ar fi bon un emotikon’ k Diaconescu,Magda,Cioaca sau Elodia:)))….sau un chel(garcea):X:))) ehhheee….belea emotikonu’ k Gutza:-j…

  • Bishny 1 November 2008, 16:54

    sa fie un audible care sa zica Bulaaaan !

  • Bishny 1 November 2008, 16:58

    Emoticoane: -unu cu ochelari de soare si tricou roz :))
    -o pitzipoanca care se aranjeaza
    -o dacie amarata kre de abea mai merge
    -unu plin de ghiuluri si sa scrie fara numar

  • addytzudx 16 November 2008, 18:48

    ar trebuii unu beat care sa dea la partzuri…..;)):)

  • andrusca 5 December 2008, 11:13

    ar trebui unul care sa zica”la naiba” ca mircea solcanu sau unul care sa zica”fata,tu esti cu creierii capului???” :G

  • taffy 22 December 2008, 22:14

    Salz,
    eu as propune audible cu:
    “Ia la coarne,ia la coarne eftine si bune !!!”
    sau
    “sapunu’ si aspra de baie avem”
    sau
    “nu dati banii pe prostii, faceti poze la copii”,
    si
    “porumb fert, porumb fert avem!!”
    “seminte, seminte ca aluna avem, baiatu, ca aluna”
    si lista inca mai poate continua.

  • yolanda 4 January 2009, 20:44

    un emoticon care spune(vrei talent zi vrei talent,tu nebuno tu):))”Magda ciumac”:))

  • yolanda 4 January 2009, 20:48

    un audible cu guta:))
    emo:taiduse cu lama pe ritm de guta spunand(fara numa fara numar):)))

  • yolanda 4 January 2009, 20:49

    defapt cel cu magda tot audible ie…:))

  • yolanda 4 January 2009, 20:51

    un audible cu urinela din (vacantza mare…new):)))spunand(helaaaaaaau):))cum face ea:)))

  • daniela 17 January 2009, 00:39

    un audible cu “sa traiti bine”:)) de la base…….sau “ce-mi plac glumele mele”:))
    poop olix:x

  • alex 3 February 2009, 23:02

    pai cu vanghelie si care spune “eu Vanghelie care este” sau cu steaua cu jiji :D . sau cu ficasa lu Basescu cum spune “succese” :D . sau Borcea cum da din buric sau cand isi da cu minjea in fata incercand sa faca si el duble . :D ( la astea mam gandit in 5 min )

  • alex 3 February 2009, 23:03

    cu Mircea Solcanu la naiba in puii mei :D

  • alex 3 February 2009, 23:14

    -cu elena basescu cum spune “succese” :D
    -cu vanghelie care spune “almanahe” sau”cum conjuga verbu a fi” sau “eu vanghelie care este” :D
    -sau cu voi astia de la kiss fm :D

  • alex 3 February 2009, 23:17

    cu vanghelie care spune “almanahe” sau cum conjuga verbu ” a fi “

  • alex 3 February 2009, 23:18

    sau cu Tolea cum il baga in tomberon pe Diaconescu =))

  • alex 3 February 2009, 23:22

    sau pe vadim cum cere “medicamente medicamente”

  • alex 3 February 2009, 23:27

    sau cu becali cum face el cu mainile asa “pac pac” si scoate din buzunar euroi si ii arunca

  • alex 3 February 2009, 23:28

    sau cum “zboara” gunoaiele pe strada

  • alex 3 February 2009, 23:35

    ^
    toate audibles || inafara de gunoaie

  • alex 3 February 2009, 23:37

    sau un audible cu “bombonel” (adrian nastase) cum spune “numarati-mi ouale” sau “lasati-mi ouale in pace”

  • Acadea 6 February 2009, 20:10

    emoticoane
    DND- fur ceva
    si ar mai merge un emoticon cu ” un copil plictisit de scoala ” si asta ar merge si ca audibles

  • deea 25 February 2009, 23:01

    :G ash avea o idee.
    ar fi un audible q un copkil ce zike “zboara puiule zboara:))”
    sau…
    unu kre scormoneshte in gunoaie sh zike “mankaree =p~”=)) pwp olix eshti cel mai tare>:D<:*

  • MrB 4U 26 February 2009, 20:26

    sa faceti un emoticon cu emo…:)) unu care se taie si un emoticon pentru salam:D

  • ReSeT 21 May 2009, 22:11

    Poate Guta e Hitlerul Romaniei si isi pune la cale planul malefic ca sa introduca la americani manele.

  • shalo 9 June 2009, 13:09

    Putem realiza emoticoane ? suntem oameni cu talent pe acii ;-)

  • shalo 9 June 2009, 13:10

    in loc de emoticonu care rade sa il punem pe Base

Post a comment