Top

Frrrig si Sarbatoare

E aproape ora 23. Ne-am intors din Piata Constitutiei. Suntem inghetzatzi si plini de zapada. Petrecerea si concertul au iesit foarte bine, piata a fost plina ochi de lume, Trasnitzii din Nato, Mondenii, Megastarii, Copiii care se cred mai destepti, Super Nanny si Carcotsii au facut super show la corturile lor, au dat autografe si au entertainuit lumea.

Au cantat Megastarii, Wassabi (?!), Morandi, Simplu, Hi-Q si Voltaj. Tot spectaculul s-a incheiat cu un foc de artificii care parca nu se mai termina ;)

A fost frumos. In corturi era cald si bine, afara ningea, iar in cortul vip era multa lume, aproape toti angajatii de la PrimaTV si multa buna dispozitie.

Undeva pe la ora 20 am intrat in direct pe KissFM si am povestit cam care era atmosfera in Piata. Iata si inregistrarea :)

In timpul zilei am inteles ca am aparut si la PrimaTV, pentru ca acum ceva timp am inregistrat un material in care eu, luam niste interviuri colegilor de la Prima, care nu se vad de obicei pe sticla, ci stau la birourile “din spate”. Am gasit si postarea in care va spuneam ca am filmat aceste chestii si e aici :)

Colegii care au implinit 10 ani de munca in PrimaTV au primit si niste statui foarte misto, un fel de oscaruri. Eu am doar 2 ani, dar ma simt foarte bine :)

La Multi Ani Prima !

Astia suntem noi !

[youtube G3ukxYLRwy8 415 347]

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • wassabifansite 16 December 2007, 23:56

    Ati uitat de Wassabi!Oricum v-a iesit super tare!!Unde pot gasi poze cu Wassabi de la acest concert?Cand va fi si la tv?

  • Rainy Day 16 December 2007, 23:57

    dubios de multa lume! :)) bine ca nu s-a repetat experienta cu bradul, totusi. :D

  • OLiX 16 December 2007, 23:58

    @wassabifansite am uitat intentionat sa pun bold pe numele wassabi pentru ca mie numele asta de trupa nu-mi spune aproape nimic. serios. sunt 3 sau 4 fete care au cantat niste piese care mie nu-mi zic nimic.

    in afara de imnul ala facut pentru radio21 acum un an, eu n-am mai auzit nimic de wassabi. no offence,

  • OLiX 17 December 2007, 00:00

    @rainy ehh, n-o sa mai fie asa multa lume ca la brad never :))

    a fost misto concertul si promovat la greu, de asta a venit si atata lume, cred :)

  • Brunhilde 17 December 2007, 00:05

    Foarte bun reportajul tau. Pe ce post lucrezi la Prima TV? Trebuie sa fie o munca importanta, desigur, si grea, sa lucrezi si duminica, pe gerul asta… O sa iei premiul intai la bloggeri sexy, sunt convinsa. Scrii foarte bine, descrierile tale sunt poetice, imi amintesc de Alecsandri, Graham Bell, Geo Bogza si James Watt. Esti foarte dragutz, dar fii mai atent cand scrii, intre subiect si predicat nu se pune virgula. N-as vrea sa rada bloggeri aia care se dau faimosi de tine pentru ca faci prostioare din astea, care se intampla oricui. Ai auzit ca si faimosii poeti Minulescu si Paulescu au ramas corigenti la limba romana… Iti tin pumnii!

  • OLiX 17 December 2007, 00:15

    @Brunhilde multumesc pentru aprecieri :) Ma bucur ca pare sa fie un fel de reportaj, dar defapt e doar o povestire sau .. nush cum sa-i spun :)

    La PrimaTV lucrez ca IT, adica ma ocup de calculatoare si telefoane :)) dar am si inclinatzii spre media/televiziune/radio.

    Multumesc de atenionare, stiu ca uneori pun virgule in exces :) voi incerca sa am grija pe viitor. Sper sa nu fie enervante uneori lipsa unor litere, dar acolo e tastatura de vina si lenea mea de a citi ce tocmai am scris inainte sa postez :D

    Inca odata, ma bucur ca-ti place blogul meu ;)

  • wassabifansite 17 December 2007, 00:15

    ok…dar Catalin Josan iti spune ceva?:))

    anw…cand il difuzati?:P…si unde gasim si noi poze?:(

  • OLiX 17 December 2007, 00:20

    @fanii wassabi, da Catalin Josan imi zice ceva pentru ca a fost mega promovat la radio si la tv si totusi a castigat un concurs :)

    N-am nimic cu Wassabi, sa nu ma intelegeti gresit, dar nah..

    Legat de poze.. nu stiu. Maine voi intra eu in posesia catorva poze, dar nu sunt de la scena, pentru ca acolo ningea si era cam greu sa faci poze..

  • wassabifansite 17 December 2007, 00:22

    normal ca nu ai!:D..nici nu credeam asta…dar sincer..Catalin Josan a fost promovat fiindca a fost la megastar…de aia!:P

    nu mai conteaza…e super tare blog-ul tau!:P

    si cand il difuzati?:Pconcertul..

  • OLiX 17 December 2007, 00:24

    @fanii wassabi, ma intrebi daca va fi difuzat concertul la tv?? chiar nu stiu daca se va difuza la tv mai mult decat s-a dat acum :(

    dar aflu maine si va spun daca se va difuza concertul integral sau nu.

  • Alexandra Ghita aka Lexis 17 December 2007, 20:55

    who the f… is wassabi? :))

  • coco 3 February 2008, 06:08

    wassabi e singura trupa de gagici din tara care CANTA! si blonda a fost la star factory care a fost la Prima tv.au cantat mai bine decat toate vedetele care au fost acolo.dar eu cred ca problema voastra cu ele tine de faptul ca au facut imnul radio 21 care a avut succes!!!cel mai bun imn de radio si nimeni nu a crezut ca sunt din ro!!!si zic ca aveti o problema cu asta ptr ca : primatv+kissfm+magicfm= friends =competitie cu radio21 :)) ma mir ca au fost invitate!la cat de rahat sunt kissfm ca nu le difuzeaza.

  • mokki 20 April 2008, 09:06

    olix,nu vei face multi purici la job-ul tau daca nu esti in stare sa fii la zi cu informatiile…wassabi sunt prea bune ca sa fie promovate…le ia painea de la gura altora care au mai putin talent si mai multa sustinere….nu mai fi atat de categoric ca esti depasit total