Top

Ziua Bradului de la Unirii !

Asa arata in aceasta seara centrul Bucurestiului ! Plin de romani !!
Mama, mama ! Mi-am facut o groaza de nervi: imbulzeala, inghesuiala peste tot, tzarani, ciorditori, tzigani .. romani ! Urat !
De ce a fost toata treaba asta?? Pentru ca a venit lumea sa vada cel mai mare brad din Europa cu cele 2 milioane de beculetze !
Cata lume a venit?? Cred ca se vede si din poza: cateva sute de mii de oameni !! AGH !!
Niste commenturi de la oameni care au fost pe acolo gasiti aici :))
Revin maine cu alte detalii, poze, inregistrari audio, samd :)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Rainy Day 2 December 2007, 00:22

    suntem niste erooooooi!! am supravietuiiiiiiiiiit! =))

  • Rainy Day 2 December 2007, 01:19

    o greseala regretabila, domnu’. da’ asta e, mai are omu’ treaba prin centru. promit ca data viitoare o sa ma interesez de evenimentele ce au loc in oras inainte sa plec de acasa. :D

  • Schumi 2 December 2007, 00:38

    Da’ ce pacatele mele ati cautat p’acolo, mey? :))

  • M. 2 December 2007, 03:02

    ….deci poza aia nu e trucata?!

  • Anonymous 2 December 2007, 10:47

    Nu e trucata si gandestete ca e numai jumatate din piata. Parcul nu a intrat in aceasta poza.

  • OLiX 2 December 2007, 15:29

    a fost groazniiiic :((

  • Schumi 2 December 2007, 20:39

    In pardon v-a mancat sa va faceti treaba prin toata paralizia aia de oras. :))

  • Vali BARBULESCU 3 December 2007, 23:15

    …este trist si jenant. acest exod arata cat de saraci suntem ca si situatie financiara dar si cultural. suntem o tara de oameni saraci carora un brad li se pare ceva atat de “inedit” incat merita sa faci 2 ore cu masina sa il admiri… ignoranta in care traim naste astfel de manifestari ca si multe altele. personal imi e scarba de nationalitatea pe care o am si de oamenii care ma inconjoara… daca ar fi fost vorba de un eveniment cultural, artistic ar fi venit 10 persoane daca e un brad cu beculete in piata merge toata lumea… ca niste maimute pe care le amagesti cu niste margele frumos colorate… din ciclul “paine si circ”… sincer ne meritam aceasta soarta, aceasta tara si vestitul brad cu beculete. La multi ani Romania !

  • OLiX 4 December 2007, 00:59

    I’m with u Vali ! Dar eu stau acum sa ma gandesc .. daca era invitat Gutza langa brad, sa cante si el 2 acorduri acolo, cred ca se intorceau si jumate din romanii din Spania ca sa-l vada :))

Post a comment