Top

Prezenta la vot

La ora 18 22.78% la nivel National..

[updated]
BEC: Până la ora 19, au votat 27,29 % dintre alegători la EUROPARLAMENTARE
Duminică 25 noiembrie 2007, 20:31

Prezenţa la alegerile europarlamentare, ora 19: 27,29 % dintre alegători au mers la urne, a transmis BEC. 23, 01% – mediul urban, 33, 20 % – mediul rural.

Judeţe cu participare bună: Harghita 42,62%, Sălaj 36,89 %, Covasna 36,48 %, Teleorman 35,67%, Vrancea 32,15%.

Participare redusă la vot: Bucureşti 19,12 %, Prahova 23, 52%, Timiş 23,03%, Argeş 24,07%, Brăila 24,39%.

În Bucureşti, cea mai scăzută prezenţă s-a înregistrat, până la ora 16.00, în sectorul 5 – 10,61 %. În sectorul 1, prezenţa a fost de 17,11 %, în sectorul 2 – 15,52 %, în sectorul 3 – 14,01 %, în sectorul 4 – 13,16 % şi în sectorul 6 – 12,99 %.

Sursa: Realitatea TV

Ce s-a votat azi, despre vot si alte alea .. aici

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • DeeDee 25 November 2007, 19:36

    Ce ne mai doare in coor de alegeri si alte prostii…

  • Alexandra Simion 25 November 2007, 19:42

    si de ce nu ne-ar durea???? :P

  • Schumi 25 November 2007, 19:50

    Te asteptai la altceva, mai Lolix mai?

  • OLiX 25 November 2007, 19:51

    Orice am face, orice am vota, tot cum vor ei se intampla :(

    Ce rost are sa mergi ca prostu` la vot, sa pui stampila cand stii ca orice ai vota.. votezi degeaba?

  • modrojan 25 November 2007, 21:11

    pai de asta zic ca e bun uninominalul..pt ca votezi un om nu o lista asa ca cei care nu au votat macar pt uninominal sa nu se mai planga data viitoare

  • OLiX 25 November 2007, 21:14

    citeam undeva ca daca vrem sa iasa uninominalul ar trebui sa voteze 9 milioane si ceva de oameni “pentru” .. deci iti dai seama ce mici sunt sansele..

  • Schumi 25 November 2007, 23:04

    modrojan a dit…

    pai de asta zic ca e bun uninominalul..pt ca votezi un om nu o lista asa ca cei care nu au votat macar pt uninominal sa nu se mai planga data viitoare

    November 25, 2007 9:11 PM

    Vezi mah ca s-a terminat campania. ;)
    Nu, ceea ce e adevarat e ca si absenta e un vot si ca lumea s-a saturat de asemenea tampenii si batai de joc. Si atata timp cat noi n-avem oameni politici in adevaratul sens al cuvantului poate sa fie si mama uninominalului ca nimic nu se schimba, pentru ca tot aceiasi oameni vor fi alesi.

  • Rali 27 November 2007, 18:36

    …da’ bine ca v-a durut in cot pe 25 noiembrie…ca i-ati “ajutat” pe cetatenii din Harghita si Covasna sa decida in locul nostru..si uita asa ne vor reprezenta ungurii in PE ! …da’dhe…aici e vorba si de constiinta fiecaruia…statzi acasa, nu votatzi si apoi va plnagetzi de sistem si de conducere …BAD EXAMPLE!

Post a comment