Top

Iulius Mall Cluj

Tocmai am aflat de la aniakhaki de pe Twitter ca s-a deschis Iulius Mall in Cluj. Ea zice ca “si e super aglomerat. obositor… somn”

Imi aduc aminte prima zi a Iulius Mall Timisoara.. GROAZNIC !! Am fost la pranz acolo, era extra aglomerat mall-ul, unii inca isi amenajau magazinele, era praf peste tot, vopsea proaspata, o gramada de standuri si magazine finalizate si pregatite in timpul noptii, etc..

Toate astea pentru ca se stabilise o data pentru deschiderea Mall-ului, data aia a fost amanata de vreo 2 ori, apoi au batut-o in cuie si si-au zis sa deschida Mall-ul no matter what.

Iulius Mall din Timisoara e cel mai mare pe care l-am vazut eu pana acum si chir daca inca nu are cinematografele deschise pot spune ca sunt o gramada de oameni in fiecare zi pe acolo.. si ei, ca Mall, au un marketing foarte bun ogranizand o gramada de chestii la Mall si mutand chiar si starea civila, pasapoartele si alte servicii “cetatenesti” acolo..

Mai multe detalii despre Iulius Mall Cluj aici :)

p.s. cica asta e acum, cel mai mare din Romania ! Deci wow !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Rainy Day 10 November 2007, 22:03

    lasa ca or sa il deschida pe ala de la apaca..aa, pardon, cotroceni mall (lol!!) si va fi cel mai mare mall din romania.

  • Cristina Lenart 11 November 2007, 01:59

    Am fost la deschidere..

    Foarte linistit, totul curat si luminat, am mers si cu liftul “sticlat” :D, toalete curate…am reusit si sa mancam de la Delicious…ceva de genul….Sa nu iti zic ca KFC e full tot timpul si la Polus si in Iulius. Au fost si concerte si foc de artificii…Foarte frumos, au facut foarte bine ca au amanat deschiderea cu 2 saptamani (trebuia in 22 oct). Bine, pe mine nu m-a deranjat faptul ca a fost asa de multa lume. Eu ma dusesem sa vad PISCINA :D dar nu e deschisa inca, si nici CINEMA CITY :((…dar le astept cu nerabdare…In rest, dau nota 9 pt Iulius (nu dau 10 pot ca fantana arteziana din mall e putin asemanatoare cu cea din Polus – cred ca puteau fi mai originali) , au organizat totul f bine si lumea a fost chiar linistita…Chiar daca, locul a fost populat si de tzigani, din pacate…Ma tineam de buzunare =))=))=))

    Btw…am mancat papanasi cu ciocolata…Si-au facut deja un client fidel :D

    AAA…si sa nu mai zis…Toti angajatii sunt tineri, f amabili si cunoscatori. Pt asta hai ca dau 10. :D

    Cam atata…eu una am fost f multumita de deschidere. :D

  • Oliver Simionescu 11 November 2007, 02:06

    wow ;) thank Cristina, ma bucur ca e ok, sper sa ajung candva prin CJ si sa-l vad :P

  • Ione H 11 November 2007, 20:33

    Multi vizitatori putini cei care si cumpara mult praf…cam asta e imaginea deschiderii Iulius Mall Cluj.Si… s-a aglomerat traficul in zona…ajung cu greu acasaaaaaaaaa !

  • moulex 12 November 2007, 10:09

    mah olix au fost mai pregatiti ca la ala din tm , cu toate ca cu o saptamana inainte de deskidere ziceai ca mai au de lucru inca 2 luni. La deskidere a fost curat , lume gramada de la 0 la 99 de ani … babele si moshii trageau de niste plasme de la Auchan dupa ei … e cel mai mare mall pt ca ei au bagat la suprafata si parcarea de pe acoperis cred. ala din TM e mai intins. oricum e fain fatza de celalalt “mall” CAP`u lu` PASKANY … fantanile (pt ca sunt 2) sunt super adevarate iar aia din polus daca ma straduiesc mi`o pot construi si eu acasa. Lume multa, circulatie , nebunie dar fain ! pana acu o luna nu era niciunul acum sunt 2 unul e mall celalalt CAP … dar bun si ala :D

  • qelul 15 November 2007, 13:59

    Bai “firobuz”… mall-ul din timisoara A AVUT marketing bun … de vreun an juma’ a plecat partea buna din el :)))

  • Oliver Simionescu 15 November 2007, 14:05

    e “troleu” mah ! :)

  • moulex 19 November 2007, 10:36

    marketing la iulius mall tm :) muhahaha ma faci sa rad … in afara de C. restul au fost cantitati neglijabile platite cu 10-12 mil pe luna sa duca cafele si sa lipeasca/dezlipeasca te miri ce afise prin mall :) auzi marketing :) … muhahahhaha

    qelul …banuiesc ca tu esti unul din fostii marketingi si te crezi foarte bun … cunosc :D

  • Oliver Simionescu 19 November 2007, 10:48

    moulex nu vorbi daca nu stii !

  • moulex 20 November 2007, 13:10

    olix ai sa razi dar chiar stiu ! de fapt am participat la deskiderea ambelor mall-uri ! + zilele dinainte de deskidere … nu stiu daca din cei care si-au dat cu parerea in zona e mai in tema decat mine !

  • Oliver Simionescu 20 November 2007, 13:59

    oook, il las pe Qelu sa-ti raspunda :)

  • mishaela 25 November 2007, 19:51

    domnule “moulex” … daca spuneti ca ati participat la deschiderea mall-ului din Timisoara, inseamna ca pentru o perioada mai lunga sau mai scurta de timp am fost colegi.
    avand in vedere acest aspect, poate reusiti sa ma lamuriti si pe mine cu ce anume va laudati cand spuneti ca ati pus osul la aceasta inaugurare, dpdv marketing. Poate luam la puricat conceptul general de inaugurare, analizam putin cum a fost el aplicat, dezbatem pe teme de “plusuri” si “minusuri” in implementarea conceptului, atat ATL cat si BTL. Ne-ati putea povesti care au fost primele idei cu privire la conceputul de inaugurare, si de ce s-a ajuns pana la urma la formula cu care am deschis. Poate stiti sa ne dati detalii cu privire la traficul inregistrat in primele zile, la puterea de cumparare pe cap de vizitator, cate magazine au fost deschise la inaugurare, care sunt cele care nu au deschis si de ce. Am putea desigur apoi sa aprofundam discutia, si sa dezbatem planul de marketing de dupa inaugurare, ce campanii au fost desfasurate, care a fost frecventa lor si cum au fost ele receptionate de clienti. Poate le veti povesti colegilor cititori cam cate ore pe zi lucrau membrii departamentului marketing, care era organigrama in echipa, cine si de ce se ocupa, care era organigrama administrativa per ansamblu …. generalitati de tipul acesta …. ne va ajuta foarte mult sa ne dam seama daca v-ati numarat printre cei care au facut realmente parte din departamentul de marketing iulius mall, sau sunteti frustrat ca v-a trimis domnul dascalu la plimbare dupa prima intrevedere cu dumnealui.

  • Tim 5 April 2008, 16:38

    Momentan cel mai mare Mall din Balcani este Platza Mall (Bucuresti) ;)

Post a comment