Top

Mercador s-a transformat in OLX

Si eu chiar nu am nicio legatura cu asta :))

Si totusi ca scrii “OLiX” sau ca scrii “OLX” sincer tot “olix” pronunti, dar ei s-au gandit ca ar fi mai bine sa pronunte “oelics” :))

Sincer, nu mi se pare o idee prea reusita, mai ales dupa ce au investit atatia bani in reclamele pentru Mercador.

Written by: OLiX

Sunt OLiX, Dj la KissFM (Kiss Kiss in the Mix & Partydul KissFM & Razi cu Sergiu si Andrei). Iubesc vacantele, vara, muzica si petrecerile!

Latest comments

  • Marian 14 April 2014, 11:21

    Pe site-ul lor scrie ca Mercador mai exista in peste 100 de tari sub numele de OLX, probabil e ca un fel de franciza.

  • Denciu Natalia Larisa 14 April 2014, 11:21

    Schimbarea asta ti-a dat un motiv de a mai scrie ceva pe blog. :))

  • Silviu 14 April 2014, 12:32

    O sa-ti crape serverul de la traficul eronat. La fel a patit si furma Universal Tube (utube.com)

  • Oprea Eduard George 14 April 2014, 13:39

    OLX nu avea nici o legatura cu Mercador pana acum. I-au cumparat pe astia si cum nu puteau sa le schimbe numele, l-au folosit pe asta.

  • floringrozea 14 April 2014, 14:00

    Mai bine că ai revenit pe blog. Redirect Facebook este o greseala.

  • iulian 14 April 2014, 14:13

    Bucură-te, poate îți oferă câteva zeci de mii de euro pe numele de domeniu :) și așa cheltuiesc milioane de euro pe an cu promovarea site-ului :)

  • Corina Iordache 14 April 2014, 14:13

    There can be only one!

  • Crz 14 April 2014, 17:17

    olx este international. Incearca un branding la nivel mondial ca un al doi-lea ebay . Ideea este una foarte buna !

  • TotEu Andrey 14 April 2014, 20:24

    vand bormasina :))

  • Jeopardul 14 April 2014, 20:45

    Ha ha, fac singuri misto de noul lor nume olx. In clip fata scapa omleta, boxerul o incaseaza, tabloul se inclina pe perete. Iar fata ultimului personaj din clip (cel care a aparut si in reclama cu bormasina) spune tot: ‘olx? ce naiba mai e si asta?’.

  • Fane Trolău 15 April 2014, 01:22

    Nu inteleg… ce s-a intamplat… unde sunt anunturile ?!

  • ? 15 April 2014, 02:16

    How are your “15 minutes of fame”, going? :)

    via zoso

  • cristi 15 April 2014, 12:36

    vand bmw pisica

  • Fane Trolău 15 April 2014, 15:44

    De care pisică ?

  • simistef 15 April 2014, 16:49

    ia zi frate. care e ultimul pret pentru domeniul asta ?

    :))

  • cristi 15 April 2014, 17:28

    316i…inmatriculata pe RO..taxa nerecuperata…mai multe detalii la tel.0764548860

  • Fane Trolău 15 April 2014, 18:41

    A, pai eu credeam ca pisica e separat. Masina nu ma intereseaza.

  • Alle Criss 6 June 2014, 14:27

    S.C PSIMOON S.R.L

    -Reghin-

    Executam print
    digital , Xerox, printuri pe dimensiuni mari , tricouri personalízate, DESIGN
    publicitar , colantari auto , stickere , folie de carbon, legatorie &
    restaurare carti , afişe,
    calendare, cărţi de vizită, etichete autocolante, felicitări, fluturaşi,
    invitaţii, pliante, tipizate, broşuri,
    postere, promoţii, coperţi CD/ DVD/ floppy, ecusoane, legitimaţii, fotografii,
    jaluzele verticale, rulouri

    Adresa: Str. Pandurilor 31
    (shop) Mun. Reghin Jud. Mures

    Email: clubstepsms@gmail.com

    clubsteps@yahoo.com

    Nr. de telefon : 0740 942 771