Top

Ride With Me episodul1

Din toamna, de la ziua mea, am bicicleta si ma tot plimb cu ea prin Bucuresti. Din ianuarie, din concediu, am si un GoProHero 3 Silver cu care filmez o gramada de chestioare interesante. Mai nou, am pus GoPro-ul pe bicicleta si filmez locurile pe unde merg si m-am gandit ca ar fi interesant sa impartasesc cu voi drumurile astea pe care le fac eu, vazute din punctul de vedere ale unui biciclist. Episodul “pilot” poate fi vizionat aici, iar astazi va prezint primul episod.

O plimbare de vineri dupa-amiaza, intro zi cu vant, de la sediul KissFM pana la lacul Morii din zona Crangasi, Bucuresti, acolo am dat o tura si apoi m-am intors. In fundal am pus si un mix soulfoull house facut de mine. Astept in sectiunea de comentarii sugestii si pareri, sa-mi spuneti daca e plictisitor, daca e prea lung, daca ar trebui sa mai fac si altceva .. nu stiu.

Enjoy!

 

Written by: OLiX

Sunt OLiX, Dj la KissFM (Kiss Kiss in the Mix & Partydul KissFM & Razi cu Sergiu si Andrei). Iubesc vacantele, vara, muzica si petrecerile!

Latest comments

  • Denciu Natalia Larisa 9 May 2013, 23:28

    Nu mi s-a părut plictisitor deloc, deoarece am ocazia să văd locuri frumoase din București! :)

  • Ovidiu 10 May 2013, 00:16

    1. acorda prioritate la pietoni

    2. nu mai traversa pe bicicleta trecerea de pietoni

    3. incearca sa fixezi camera de sa sau de cadru (sa nu ametim) :)

    4. incearca sa editezi cu o personalizare de inceput si final de filmare
    5. foarte buna initiativa, felicitari !

  • Stefania Alexa 10 May 2013, 00:30

    cute, ador sa vad Bucurestiul, poate data viitoare o traictorie mai buna cu mai putine urcari pe dig, mai e de lucru la partea aia, :) are nevoie de putina adrenalina dupa parerea mea, oricum mi-a placut.

  • Alex Marginean 10 May 2013, 14:16

    Interesata ideea! Vad si eu Bucurestiu din punctul tau de vedere. Vad ca nici la voi nu exista piste de biciclisti,(doar una am vazut parca) si trotuarele sunt aglomerate,ori pline de masini. Ar merge cum a spus Stefania mai sus, putina adrenalina, si dupa parerea mea o muzica putin mai alerta, un mix a la olix:D. Chiar in timpul liber asculti muzica mixata de tine?

  • Paul 10 May 2013, 15:39

    Prioritate pietoni!

  • Paul 10 May 2013, 15:40

    Bine punctat! Perfect de acord!

  • Eugen Barbu 10 May 2013, 16:13

    Hai mai OlLiX pietonul acela pe trecere….nu prea pica bine

  • OLiX 13 May 2013, 17:05

    Multumesc :) o sa mai fac si din locuri mai cunoscute din Bucuresti!

  • OLiX 13 May 2013, 17:07

    Am uitat sa mentionez ca din cauza obiectivului wide unele lucruri par mai apropiate decat sunt

    1. acord prioritate pietonilor intotdeauna. Pietonul de la inceputul filmuletului era inca pe trotuar

    2. traversez pe trecerea de pietoni dar intotdeauna pe langa bicicleta

    3. am notat :)

    4. adica? sa pun un logo/intro?

    5. Multumesc!

  • OLiX 13 May 2013, 17:07

    o sad pe unde mai ajung si mai pun filmari :)

  • OLiX 13 May 2013, 17:08

    din pacate stam prost rau cu pistele de biciclisti. Ori nu sunt, ori sunt parcate masini peste ele. Nu prea ascult muzica in timpul liber :)

  • OLiX 13 May 2013, 17:09

    dau prioritate la pietoni intotdeauna! dar cel de la inceputul filmuletului era inca pe trotuar

  • OLiX 13 May 2013, 17:09

    citeste ce am scris mai sus :)

  • Ovidiu 14 May 2013, 15:47

    4. Da Olix, personalizeaza video cu un intro si outro si inclusiv un logo pe toata durata clipului :) uite un exemplu aici: http://www.youtube.com/watch?v=9nwMjxmMlKY
    Multa bafta !

  • Guest 16 May 2013, 16:08

    Nu mi s-a părut plictisitor deloc, deoarece am ocazia să văd locuri frumoase din București! :)

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 16 May 2013, 16:08

    Prioritate pietoni!

  • slideshare 23 May 2013, 20:10

    ai putea sa incerci si un traseu pe la Aviatorilor. este mai draguta zona aceea :)

  • OLiX 27 May 2013, 16:43

    o sa incerc! Multumesc de sugestie

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 3 June 2013, 15:24

    Bine punctat! Perfect de acord!

  • gefundenwerden 13 June 2013, 10:46

    am descoperit cateva locuri frumoase, ms de video.

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 18 July 2013, 15:23

    Nu mi s-a părut plictisitor deloc, deoarece am ocazia să văd locuri frumoase din București! :)

  • Florentina Anica Pintea 3 August 2013, 01:20

    Multumesc de plimbare, astfel am fost si eu putin prin Bucuresti. Poate faci niste trasee si prin locuri interesante din capitala. Frumoasa initiativa. numai bine