Top

Sa zicem ca maine-i sfarsitul lumii..

Imi place tare mult ca majoritatea luam foarte in ras treaba asta cu maiasii si sfaristul lumii, la fel fac si eu, sa nu credeti altceva :) Interesant e ca daca maiasii aia ar fi spus ca in data de 21 va fi undeva pe pamant un cutremur foarte mare, cu siguranta ne-am fi panicat cu totii.

Anyway, chiar daca luam in ras toata povestea asta, in acelasi timp cred asta este cel mai bagat “in seama” sfarsit al lumii, iar daca stati sa va ganditi putin, si in anii trecuti s-au tot anuntat niste sfarsituri.

Si totusi, maine, pe langa faptul ca o sa am o gramada de treaba de facut, o sa fiu in drum spre munte, iar seara o sa am o petrecere, o sa traiesc si cu o mica emotie, pe parcursul zilei, asteptandu-ma sa se intample ceva.

Acum, mai in gluma, mai in serios, voi credeti ca se va intampla ceva special maine?

Written by: OLiX

Sunt OLiX, Dj la KissFM (Kiss Kiss in the Mix & Partydul KissFM & Razi cu Sergiu si Andrei). Iubesc vacantele, vara, muzica si petrecerile!

Latest comments

  • Ionut D-nu Birca 20 December 2012, 15:40

    Eu nu cred , dupa parerea mea nimeni nu stie cand si cum va fi sfarsitul lumii !

  • Cristi Soare 20 December 2012, 15:41

    Gangnam style 1 000 000 000 views pe YT. Cred ca e cel mai important eveniment de maine !:D

  • Ionut D-nu Birca 20 December 2012, 15:41

    Dar tu ce zici Olix ?!

  • Lavinia 20 December 2012, 15:41

    da, se scumpeste painea

  • Klein George 20 December 2012, 15:46

    :))) hehe.. man..
    orice sfarsit va fi traieste-l la maxim :)))

  • Roxi Cosma 20 December 2012, 15:46

    Poate se va intampla ceva, sau poate nu… insa trebuie sa traim fiecare clipa de parca ar fi ultima :D si daca e sa fie sfarsitul maine nu vom putea schimba asta :)… deci… we live our lives :D

  • Denciu Natalia Larisa 20 December 2012, 15:51

    Sinceră să fiu, nu cred că se va întâmpla nimic.

  • Alexandra Climovici 20 December 2012, 15:52

    DA. Sigur o sa se intample ceva, ma rog, cel putin in Brasov: o sa fie orasul doldora de petreceri si artificuri si multa bucurie ca am scapat cu totii teferi. Oricum, eu o sa fiu la munca: o sa vanez niste nebuni care petrec de sfarsitul lumii sa fac niste stiri simpatice…macar daca mor, sa mor facand ceea ce imi place:)

  • Spiri 20 December 2012, 15:54

    NASA insista ca respectivul calendar nu se termina pe 21 decembrie 2012, ci o alta perioada incepe imediat dupa si oricum nu va exista o aliniere a planetelor, cel putin pentru cateva decenii. Si chiar daca aceasta aliniere s-ar produce, efectul asupra Pamantului ar fi “neglijabil”.Ideea e ca si eu am putine emotii :))) pentru-ca pana la urma ma gandesc la cei dragi mie si ca as vrea sa fie cat mai aproape de mine:) in caz ca se intampla cu adevarat ceva.fac si eu glume legat de chestia asta cu ”sf lumii” dar un pic asa..ma gandesc daca e si posibil :)

  • Cămăraș de Lumini 28 December 2012, 18:21

    Hai sa vedem cate sfarsituri de lume mai ai vreme sa apuci:
    http://camarasdelumini.wordpress.com/2012/12/27/speranta-de-viata-la-bloggerii-romani/

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 3 January 2013, 13:56

    Am scapat si de sfarsitul lumii….

  • violeta 9 January 2013, 17:58

    Buna seara vin cu rugamintea la d-voastra sa publicati un articol umanitar si sa distribuiti pe facebook despre fetita mea Leontina Nicoleta Calin
    Mai multe detalii le gasiti pe :http://leontinanicoleta.blogspot.ro/
    Astept raspunsul d-voastra la pagina de e-mail leontinavioleta@yahoo.com
    Va multumesc frumos!

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 22 January 2013, 11:15

    Am trecut si peste acest sfarsit al lumii

  • Laura Avramescu 12 March 2013, 11:49

    Nu s-a intamplat nimic, insa zilnic suntem bombardati de informatii, de ciudatenii si scumpirea gazului. Deci, incercam sa traim mai bio pentru ca…tot va veni sfarsitul lumii :)

    http://www.clausweb.ro/

Post a comment