Top

Pioneer scoate primele playere cu buton de SYNC!

Cei de la Pioneer le dau o palma peste cap tuturor djiilor care au impresia ca in “meseria” asta e cel mai important sa stii sa mixezi 2 piese pe playere, scotand pe piata primele playere cu buton de sync! Noile CDJ 2000 NEXUS apar in septembrie!

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=29KGRb_-PMg

Da! Plyerele astea au buton de sync, pot sa cante o piesa trimisa prin wi-fi si pot face multe alte chestii foarte misto! O mai spun inca o data ca sa inteleaga toata lumea! Sa fii un dj bun nu inseamna sa stii sa mixezi 2 piese, ci conteaza foarte mult ce piese pui intr-un set, cum le pui si, cel mai important, cum se simte publicul!

Written by: OLiX

Sunt OLiX, Dj la KissFM (Kiss Kiss in the Mix & Partydul KissFM & Razi cu Sergiu si Andrei). Iubesc vacantele, vara, muzica si petrecerile!

Latest comments

  • Ionut Bunescu 6 September 2012, 11:04

    Conteaza ce si cum se aude, nu cum realizezi mix-ul, serios :)

  • anonim 6 September 2012, 11:20

    poti avea 10 butoane de sync si cele mai bune piese in mapa… conteaza felul in care stii sa pui muzica si implicit cum se simt cei care asculta ;)

  • DJay Rares 6 September 2012, 11:37

    Mai degraba cum simti publicul si cum vrei tu sa-l faci sa se simta. Odata ce esti la butoane, tu decizi starile! Si da, piesele sa sune bine, nu cu exclusivitati si rip-uri din seturi. 

  • Kamil S. 6 September 2012, 11:48

    cred ca esti primul dj care nu a reactionat negativ can a aflat de CDJ cu SYNC…pacat ca pretul va fi unul enorm de mare :))

  • DJay Rares 6 September 2012, 13:14

    Am avut o repulsie negativa cand au aparut consolele dar acum folosesc si eu una. Intr-adevar tehnologia face lucrurile simple, cine vrea sa presteze arta mixatului o face, cine nu apasa sync. 

  • Dan Crisan 7 September 2012, 04:37

    Eu mi-am cumparat saptamana trecuta XDJ-Aero de la Pioneer care are de asemenea butonul “syck” si wireless. Mi se pare noua generatie!

  • OLiX 7 September 2012, 07:14

    ohooo!! foarte tare!! visez si eu la Aero asta pt ca pare tare destept!

  • sabau petru mihai 7 September 2012, 15:16

     pai e dj de radio …

  • OLiX 7 September 2012, 15:17

    asa si? care e diferenta?

  • Dan Crisan 11 September 2012, 04:42

    astep mapper pt. virtual :(. pt traktor o r scos

  • Dj TNager 28 October 2012, 16:14

    Cunosc multi Dj care au aceasi parre in legatura cu Sync-ul, in sensul ca nu sunt de acord cu el . Eu sunt de parere ca Sync-ul este un “feauture” care respecta evolutia tehnologiei inspre automatizare.

  • Fitness tineretului 30 October 2012, 19:37

    Acelasi lucru incerc si eu sa il fac pe un prieten de-al meu sa inteleaga, ca nu esti un dj adevarat doar ca stii sa mixezi 2 piese, ci conteaza foarte mult piesele pe care le alegi si cum se simte publicul atunci cand faci trecerea la o alta piese si toti incep sa iti strige numele.

  • Cristian 14 November 2012, 16:55

    Eu
    mi-am cumparat saptamana trecuta XDJ-Aero de la Pioneer care are de
    asemenea butonul “syck” si wireless. Mi se pare noua generatie!

  • Bolocan Ovidiu-Cristian 18 November 2012, 20:40

    Acelasi
    lucru incerc si eu sa il fac pe un prieten de-al meu sa inteleaga, ca
    nu esti un dj adevarat doar ca stii sa mixezi 2 piese, ci conteaza
    foarte mult piesele pe care le alegi si cum se simte publicul atunci
    cand faci trecerea la o alta piese si toti incep sa iti strige numele.

Post a comment