Top

Tu ce faci de Earth Hour?

Sambata asta, 28 martie, de la 20:30 la 21:30 eu voi fi unplugged! Probabil n-am sa-mi opresc telefoanele mobile, dar am sa ies prin oras si am sa ma plimb. Este Earth Hour si macar o ora merita si planeta asta ca sa respire putin! Scoate si tu tot ce ai din priza, uita si de baterii si incearca macar timp de o ora sa nu consumi planeta.

Zoli Toth (aka Zoli de la Sistem) este ambasadorul Orei Pamantului in Romania, el sustine aceasta cauza si trebuie sa-l felicit pentru asta! Felicitari si colegului Dan Fintescu + Zsolt care au depus o munca serioasa la montarea clipului de mai sus!

Tu ce faci de Earth Hour?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Reghi 26 March 2009, 10:11

    Clar incerc sa opresc tot ce pot si ma duc in parc!!! :D

  • iliana 26 March 2009, 10:21

    o sa scot tot din priza si voi pleka de acasa, departe de oras:)
    voi folosi parapanta ptr prima data sambata :D deci voi zbura ;)

  • natalia 26 March 2009, 10:22

    Eu voi incerca sa scot tot din priza, macar in camera mea, daca nu si in celelalte camere.

  • Rugz 26 March 2009, 10:37

    sunt curioasa daca vor exista macar 50 de persoane care chiar sa ia in considerare ora aia si sa nu zica “eh…da, e amuzant si dragut dar trebuie sa-mi tin mobilu la icnarcat, sa nu ma lase bateria in club”

  • DeVille 26 March 2009, 10:38

    ma uit la meci…:-s

  • alexutzu 26 March 2009, 10:48

    eu o sa ies in oras sa ies la meci.
    si chestia cu opritu tuturor aparatelor care consuma curent pentru o ora…sincer mi se pare o mare tampenie.eu oricum cand plec de acasa scot din priza cam tot.deci tin oprit mai mult de o ora, si nu doar o data pe an.

  • alexutzu 26 March 2009, 10:48

    eu o sa ies in oras sa ma uit la meci.
    si chestia cu opritu tuturor aparatelor care consuma curent pentru o ora…sincer mi se pare o mare tampenie.eu oricum cand plec de acasa scot din priza cam tot.deci tin oprit mai mult de o ora, si nu doar o data pe an.

  • Ani 26 March 2009, 10:51

    Mda… grea alegere… avand in vedere ca sambata de la 20.45 joaca Romania si mai sunt si microbista… asta e… o sa vedem doar repriza a doua.
    O plimbare nu strica niciodata!!! O sa respiram si noi impreuna cu planeta aer curat prin parcuri…

  • maya 26 March 2009, 11:20

    oricum ce e mai important se intampla in a 2 repriza.chiar daca nu suntem multi cu timpul vor fi.totusi as fi curioasa daca marile magazine ar face asta.macar juma de ora :)

  • Bobe (xZibitBMN) 26 March 2009, 11:45

    Eu unu’ o sa ies in parc cu rolele si mai bine de 1h cu siguranta o sa fie totul inchis (chiar si PC-ul pe care il tin non stop deschis)
    Sa speram ca o sa fie timp frumos
    Alta alternativa ar fi sa raman in casa si sa cant la chitara.

  • GrBaN 26 March 2009, 13:24

    O plimbare in oras/parc, sau la o cafea pe intuneric :))

  • irina 26 March 2009, 14:00

    Apropo de iluminatul public…frumos ar fi sa se opreasca si acesta…dar tara noastra se numeste inca romania, deci nu ma prea stept la asta.

  • Sh@rk 4u 26 March 2009, 13:08

    eu o sa sting toate luminile,scot tot din priza si ies afara :D
    daca e sa bata Romania poate sa o faca si fara mine :D

  • Acadea 26 March 2009, 13:30

    daca o sa functioneze iluminatul public o sa ies la poarta la un gratar..si o sami opresc ce e al meu …sper doar sa fie frumos :D ….deci astia care stau toata ziua in fatza calcului ..mai iesiti si voi afara ..bafta

  • sHaDoW gIrL 26 March 2009, 13:37

    Eu stau cu iubi pe-ntuneric:D
    :X:X:X:

  • sHaDoW gIrL 26 March 2009, 13:38

    jucam omu’ negru:))

  • MIhA 26 March 2009, 14:49

    Eu, voi stinge luminile, voi scoate tot din priza si probabil voi iesi la plimbare. Pana atunci, sper sa conving cat mai multe persoane sa faca acelasi lucru, chiar daca se pare ca mai mult cei tineri sunt receptivi la astfel de initiative.

  • Justin 26 March 2009, 15:18

    Olix sunt mai mult de acord cu tine in legatura cu Earth Hour…practic frumos ar fi ca toti sa respectam acest lucru timp de 60 minute ca n-om muri daca ramanem pe intuneric o ora…plus de asta cel mai frumos de earth hour ar fi sa iesi din casa la o plimbare prin oras.:)

  • eRRmy 26 March 2009, 15:58

    Eu am filmuletul inca de saptamana trecuta pe blog si chiar sustin earth hour.

    Voi incerca sa fiu intr-o plimbare pe afara, daca nu se poate am sa scot totul din priza si am sa ma bucur de putina baterie pe care o ofera leptopu

  • Cristy 26 March 2009, 16:19

    eu voi scoate tot din priza si chiar imi voi stinge telefonul…pamantul nostru merita mult mai mult decat o singura ora!!!!rusine sa va fie la toti care veti continua sa irositi pamantul chiar si de earth hour…eu cred ca aceeia nu ar mai trebui sa aiba curent nici o data…adica noi mereu consumama din resursele pamantului si nu vrem sa-i dam nici macar o pauza extrem de mica de o ora????hai ca nu se mai poate…

  • cristian 26 March 2009, 18:06

    nici nu stiam de chestia asta :D … voi stinge si eu tot si ma voi plimba 1 ora prin parc:X:X … va recomand pe toti sa faceti la fel … o sa fie placut … :-D

  • Oliver 26 March 2009, 18:32

    Eu sigur o sa ies la o plimbare in aer liber cu ,cainele si o sa sting tot din casa si telefonul chiar , timp de o ora sa lasam planeta sa respire ! :)

  • KornNT 26 March 2009, 18:34

    Pai…:-? Eu cred ca o sa ma duc sa ma plim prin oras sau daca nu ma duc in club, iar acasa scot tot din priza. :)

  • komAk 26 March 2009, 21:51

    Eu o sa ies in parc cu prietenii. Ce zici olix, am fost destul de convingator aici: http://www.komak.ro/earth-hour-sau-ora-pamantului-2009/ ? :D

  • ALeX 26 March 2009, 21:59

    heheh.. nu ma dezlipesc si nu-mi scot din priza notebook-ul meu Vaio TT series nici mort .. :X:X:X =)))))))

  • Dj.Still 27 March 2009, 03:35

    Super tare ideea lui Melania Medeleanu :X:X:X:X.Eu cred ca imi voi stinge pc-ul (care nu a mai fost stins de vreo 3 saptamani ;)) ) ,telefonul mobil… practic tot ce e al meu.

    Dar degeaba ca in alea 60 de tari nu este si Spania inclusa(cred pentru ca nu am auzit nimic pe aici si nici la tv nu a dat vrun reportaj sau ceva de genu…. :-?? )unde in sania este (cred eu)cea mai poluanta tara din europa.

    In fine las tot stins pe acasa si ma duc cu prietena pe deal sa vedem stelele si sa stam macar o ora singuri :-> .

    P.S O idee geniala (ar trebui sa fie mai multe zile pe an,macar 7 ore dintrun an ca nu e asa mult )

  • simion alexandra 27 March 2009, 09:25

    Eu nu sunt de acord cu earth hour..din simplu motiv ca nu sunt de acord cu actiunile gen turma, cu lucrurile facute la comanda…da ce daca nu iti zice nimeni sa stingi lumina ca sa salvezi pamantul si alte lucruri de genul, nu te duce capul sa o faci??!!
    Asa ca nu, nu o sa imi sting lumina timp de o ora maine! Pentru ca asta o faci 365 de zile pe an si nu doar una, ca sa te simti “erou”..

  • simion alexandra 27 March 2009, 09:36

    Ms Olix, exact la asta ma refeream..doar ca asta e o campanie care iti explica efectele resurselor consumate in exces. Toate bune pana aici..Dar e ca si cum oamenii sufera de amnezie..dupa ce se termina campania..se termina si cu moda eco..

  • simion alexandra 27 March 2009, 09:40

    Sper! :)

  • simion alexandra 27 March 2009, 09:47

    @olix O sa ii transmit :P dupa atata efort depus pentru fiecare mix cred ca se simte mandru de fiecare in parte :D:P

  • JwP 27 March 2009, 11:59

    @OLiX cum poate fi facut un concert unplugged, cu o voce ? solista aia cum canta unplugged ? Daca ai idee se poate fara statie de aplificare a sunetului ???

  • marius 27 March 2009, 15:24

    sincer…cred ca nu va iesi nimic din toata campania asta…romanul nu stie ce inseamna o astfel de campanie, romanul va trebui sa vada meciul cu berea in mana…va trebui sa-si faca popocorn la microunde in timpul meciului…si chiar daca nu va face nimik din ce am spus mai devreme…va tine luminile aprinse…asa de plictiseala…so…sa fim seriosi

  • alex 27 March 2009, 19:37

    pai si cu meciu cum ramane??? :-O tocmai cand incepe meciu tre sa scoatem tot din priza [-( …eu ma uit la meci si cred ca au facut asta intentionat :-?:D:P

  • alex 27 March 2009, 19:38

    si kissfm cum o sa mai ascult??? :D… ia sa te vad:D

  • Oliver 27 March 2009, 20:30

    alex@ poti asculta la telefon ;):)

  • Voicu Stanese a.k.a DJ_MQ 28 March 2009, 00:32

    Eu foarte probabil ca-mi scot toate din priza si ma alatur initiativei Greenpeace, ducandu-ma si tinand o lumanare in mana, ajutand astfel la formarea numarului reprezentativ 60. (and along comes my girlfriend, but she doesn’t know i’m going, yet…shhhh :-$…surprise :D)

  • Milky 28 March 2009, 10:12

    Eu ma uit la meci :-s

  • TheBoss 28 March 2009, 16:17

    Hehe…. eu am avut parte de Earth Hour Fortat :)) acum 2-3 zile cand s-a luat curentul la cateva strazi si blocuri pe langa mine; si a durat 2-3 ore. So am statis mai mult si maid evreme. Cand voi o sa fiti in bezna, eu o sa stau pe messenger, sau am sa ma uit la film ori TV :)) HAHA. Si anul trecut am sustinut, dar atunci am fost cu toti odata, nu a mai fost pana de curent.

  • deea 28 March 2009, 22:48

    eu am inchis tot shi am iesit afara cu prietenii:)
    este adevarat…daca romania va castiga…o va face si fara mine:)
    desi pt moment scorul e 3-1 pt serbia

  • deea 28 March 2009, 23:02

    si era odata in emisiunea “french kiss” cineva ce a zis “cu o floare nu se face primavara”[se referea la acea ora]…dar nu conteaza cat timp tine ora Pamantului…putea sa se numeasca “Jumatatea de ora a Pamantului” dar conteaza cata lume contribuie. Nu a spus nimeni ca daca o sa stam o ora cu lumina inchisa salvam pamantul….sau il curatam…nu. dar putem arata ca putem reusi sa oprim risipa:P

  • sorin 31 March 2009, 16:22

    Am dormit in ora aia. Am umblat toata ziua pe la targul imobiliar national si n-am mai fost in stare sa ies prin oras.

Post a comment